Antibakteriální náplast CARE TREND s polštářkem (5 x 7,5 cm) 4 ks - STOPBAC

Antibakteriální náplasti Stopbac jsou založeny na inovativním nanotechnologickém řešení s využitím stříbra. Náplasti Stopbac se uplatní pro ošetření ran, kde není vyžadováno sterilní krytí. Náplasti jsou určeny k jednorázovému ošetření drobných poranění i hlubších ran. Obsahuje aktivní ionty stříbra, které redukují výskyt bakterií a brání průniku vnější bakteriální infekce. Významně přispívá k lepšímu hojení poranění.

86 Kč s DPH
ks
Sklad ks
2 ks

Jedinečné účinky stříbra

Náplasti Stopbac jsou založeny na unikátním nanotechnologickém řešení hybridní polymerní matrice s vázanými kationty stříbra v koloidním roztoku s obsahem dusičnanu stříbrného. Stříbro je látka, která se ve stopovém množství přirozeně vyskytuje všude kolem nás. Už dlouhá léta se stříbro neužívá jen ve šperkařství a v elektronice, ale pro své desinfekční vlastnosti si našlo uplatnění i ve zdravotnictví. 

V oblasti péče o lidské zdraví a hygienu je zásadní antibakteriální účinek stříbra a jeho solí. Aktivní ionty Ag+ působí na buňky bakterie a způsobují její destrukci, která vede až k úplnému odumření mikroorganismu. Tento mechanismus je účinný nejen u všech běžných bakteriálních kmenů, ale i u většiny plísní. Na rozdíl od řady jiných přípravků je navíc účinek výrobků obsahujících stříbro dlouhodobý.

Tohoto jedinečného antibakteriálního účinku stříbra společně s unikátním nanotechnologickým řešením je využíváno ve všech inovativních produktech řady StopBac, které jsou určeny k moderní péči o zdraví a hygienu. Výrobky StopBac jsou pomocí unikátní české patentované technologie ošetřeny aktivní nanovrstvou, která díky hybridní polymerní matrici s vázanými solemi stříbra zajišťuje její antimikrobiální vlastnosti po velmi dlouhou dobu.

Jak ionty stříbra v náplastech Stopbac fungují?

Ionty stříbra dokáží působit:

 • na specifické chemické receptory řady proteinů, důležitých pro buňky bakterie, díky tomuto účinku se struktura buněk mění, buňky se oddělují a bakterie odumírá (apoptóza)
 • na bakteriální enzymy, čímž narušuje i další procesy nutné k přežití bakterie, například zpracování živin
 • na genetickou informaci (DNA) některých buněk bakterií, čímž narušuje jejich dělení a množení.

Je to bezpečné?

Ano, 100% bezpečné. Všechny produkty Stopbac byly řádně testovány a byla prokázána jejich účinnost a bezpečnost. 

Na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR byla otestována a prokázána negativní cytotoxicita hybridního polymeru obsahujícího uvedené kationty.

Kontraindikace - Kdy náplast nepoužívat

Náplast je nutné odstranit před aplikací zobrazovacích vyšetřovacích metod, jako je:

 • RTG
 • ULTRAZVUK
 • SONO
 • PET-POZITRONOVÁ EMISNÍ TOMOGRAFIE
 • MAGNETICKÁ REZONANCE
 • ENDOSKOPIE
 • SCINTIGRAFIE
 • EKG 
Forma Náplast

StopBac

Výrobky značky StopBac vyrábí česká společnost ING MEDICAL s. r. o., která se orientuje na zdravotnické prostředky. Vznikla v roce 2004 a cílem společnosti je průmyslová výroba špičkových produktů pro zdravotnictví využívající nanotechnologie.

Klíčovými produkty jsou speciální kryty ran s prokázanými významnými antibakteriálními, antiseptickými, antimykotickými i antivirovými účinky kationtů stříbra, které nebyly na našem trhu dosud k dispozici. Tyto produkty znamenají výrazný pokrok v oblasti zkvalitnění zdravotní péče a zajištění dlouhodobé antiseptické ochrany v prostředí zdravotnických, veterinárních a potravinářských provozů. 

Společnost se podílí na investicích do experimentálního vývoje s využitím nanovláken a usiluje o upevnění své pozice na trhu. Vývoj společnosti probíhá ve výzkumném vývojovém centru Technické univerzity v Praze.

Podívat se na stránky výrobce >>

Doprava nad 2 500 Kč
ZDARMA

Způsoby dopravy

Všechno zboží
SKLADEM

Mrknout na sklad

Jsme EKOLOGICKÁ
firma

Zjistit více