Magazín

Léková alergie

29.10.2018

Léková alergie neboli přecitlivělost, je nepřiměřená reakce organismu na určitý druh léčiva, kterou může spustit i minimální množství podaného léku a která může vzniknout kdykoliv v průběhu života.

Více informací

Jak pohodlně cestovat letadlem

28.08.2018

Cestování letadlem se stalo v posledních letech nedílnou součástí našich životů a to nejen v průběhu prázdninových měsíců.

Více informací

Koupaní ve vodě plné sinic

26.07.2018

Léto v plném proudu a sinice na vzestupu... Znečištěnou vodu můžete poznat velice snadno sami. Jak správně postupovat v případě výskytu sinic a jak je poznat se dozvíte v našem článku.

Více informací

Křepelčí vajíčka — tradiční čínská medicína v boji proti alergii

14.06.2018

Astma a alergie jsou onemocnění, které trápí desítky milionů lidí po celém světě. Zatímco nám blízký „západní“ svět se ubírá směrem diagnóza, léčba příčiny onemocnění (alergenová vakcinace) a úlevová medikace, „východní“ směr, kam patří i tradiční čínská medicína, zkoumá celkový zdravotní i duševní stav pacienta, upravuje jeho stravování, pitný režim, ve větší míře používá bylinky, cvičení, akupunkturu a meditaci.

Více informací

Pyl všude kolem nás — co s tím naděláme?

02.05.2018

Také máte pocit, že je letos příroda k alergikům mimořádně nepřívětivá? Nejste sami, kdo si to myslí. Na „ alergické“ projevy si stěžují dokonce i „nealergici“ a často se mylně domnívají, že u nich alergie právě propukla.

Více informací

Bouřkové astma

10.04.2018

Zdálo by se, že déšť a vítr uleví většině pylových alergiků tím, že smyje a rozfouká pylová zrna, která jsou častými spouštěči alergické reakce a astmatického záchvatu.

Více informací

Jarní stromy a zkřížené alergie

22.03.2018

Zimní období se pomalu blíží ke konci a začne nám pylová sezóna. Slyšeli jste už o zkřížené alergii? Je to méně známý jev který se vyskytuje často mezi pyly a potravinami.

Více informací

Na našich internetových stránkách jsme upekli internetové sušenky - soubory COOKIES. K jídlu zrovna moc nejsou, ale zkvalitní Vaše nakupování... Rozumím »