Magazín

Bříza - léčivý strom, ne pouze příčina jarních alergií

28.03.2019

Přichází dny, kdy naplno vypuknou potíže těch z nás, kteří trpí alergií na jarní stromy. Již dávno je ve všeobecném povědomí, že nejsilnějšími jarními alergeny jsou právě pyly břízy bělokoré následované lískou obecnou.

Více informací

Atopický ekzém

28.01.2019

Atopický ekzém, někdy se mu také říká atopická dermatitida, je chronické kožní onemocnění, při kterém v důsledku poruchy lipidové kožní bariéry dochází ke ztrátám vody a následnému vysychání pokožky.

Více informací

Léková alergie

29.10.2018

Léková alergie neboli přecitlivělost, je nepřiměřená reakce organismu na určitý druh léčiva, kterou může spustit i minimální množství podaného léku a která může vzniknout kdykoliv v průběhu života.

Více informací

Jak pohodlně cestovat letadlem

28.08.2018

Cestování letadlem se stalo v posledních letech nedílnou součástí našich životů a to nejen v průběhu prázdninových měsíců.

Více informací

Koupaní ve vodě plné sinic

26.07.2018

Léto v plném proudu a sinice na vzestupu... Znečištěnou vodu můžete poznat velice snadno sami. Jak správně postupovat v případě výskytu sinic a jak je poznat se dozvíte v našem článku.

Více informací

Křepelčí vajíčka — tradiční čínská medicína v boji proti alergii

14.06.2018

Astma a alergie jsou onemocnění, které trápí desítky milionů lidí po celém světě. Zatímco nám blízký „západní“ svět se ubírá směrem diagnóza, léčba příčiny onemocnění (alergenová vakcinace) a úlevová medikace, „východní“ směr, kam patří i tradiční čínská medicína, zkoumá celkový zdravotní i duševní stav pacienta, upravuje jeho stravování, pitný režim, ve větší míře používá bylinky, cvičení, akupunkturu a meditaci.

Více informací

Pyl všude kolem nás — co s tím naděláme?

02.05.2018

Také máte pocit, že je letos příroda k alergikům mimořádně nepřívětivá? Nejste sami, kdo si to myslí. Na „ alergické“ projevy si stěžují dokonce i „nealergici“ a často se mylně domnívají, že u nich alergie právě propukla.

Více informací

Na našich internetových stránkách jsme upekli internetové sušenky - soubory COOKIES. K jídlu zrovna moc nejsou, ale zkvalitní Vaše nakupování... Rozumím »