Magazín

Příběh Nasaleze - náhodou k preventivní ochraně proti alergii, chřipce a nachlazení

10.11.2017

Chřipka a nachlazení patří mezi nejvíce častá onemocnění na světě. Předpokládá se, že rýmu a kašel má dítě v průběhu jednoho roku 6 - 8 x, dospělý pak 2 - 4 x. Přičtěte si k tomu dny, které strávíte doma s jinými nemocemi, infekcemi, alergiemi a hned je zřejmé, že se jedná o poměrně velký socioekonomický problém.

Více informací

Alergie na plísně

11.10.2017

Odkvetly stromy, odkvetly trávy a pomalu končí i sezóna podzimních plevelů, ale alergické příznaky neustupují, mnohdy se spíše zhorší. Alergie na roztoče byla vyloučena a nám nezbývá než přemýšlet, zda se nemůže jednat o alergii na toho nejméně nápadného ze všech producentů alergenů - na plísně.

Více informací

Na astma se u nás dnes již tolik neumírá

18.09.2017

Doby, kdy diagnóza astmatu znamenala výrazné omezení života a dokonce i velké riziko smrti, jsou již dávno pryč.

Více informací

Zarudlé oči u děti mohou být počátkem infekce

05.09.2017

Dětem skončily prázdniny a začínají se vracet do školek či škol, kde se opět začnou potýkat s různými infekcemi. Pokud má vaše dítě často červené oči zpravidla si říkáte, že je unavené, málo spalo, nebo si při hraní na písku promnulo oči a má je podrážděné od špíny nebo písku.

Více informací

Jíst jídlo ze země a nepřehánět to s hygienou

12.08.2017

Odborníci na zdraví a vědci stále více propagují názory, aby se děti klidně hrabali v hlíně a jedli jídlo spadlé na zem. Naši předkové to s hygienou moc nepřeháněli a dalo by se říci, že někdy byla hygiena přímo nulová.

Více informací

Kapky do nosu mohou způsobit závislost

20.07.2017

Nemáte rádi ucpaný noc a stříkáte si kapky do nosu několikrát za den klidně i každou hodinu? Dávejte si velký pozor, protože vám kapky mohou rozleptat sliznici nebo vás připraví o čich.

Více informací

Lékaři hlásí, že v roce 2020 bude alergie trápit v Evropě každého druhého člověka

14.06.2017

V České republice je podle údajů České lékárnické komory přibližně dva miliony alergiků. Alergie se dá v dnešní době léčit různě. V lékárnách jsou dostupné léky a zdravotnické prostředky ve formě tablet, sprejů, kapek nebo chladivých gelů.

Více informací

Na našich internetových stránkách jsme upekli internetové sušenky - soubory COOKIES. K jídlu zrovna moc nejsou, ale zkvalitní Vaše nakupování... Rozumím »