Bezúdržbová nano čistička, mléčné sklo, nerez - Nanoaircleaner

Nová generace čištění vzduchu pomocí fotoaktivního nanofiltru. Nanočistička vzduchu s unikátním systémem likvidace zdraví škodlivých látek, zcela jiná technologie s použitím UVA trubic s velmi tichým chodem. Jednoduché zařízení bez nutnosti výměny či omývání filtrů.

14 800 Kč s DPH
ks
Sklad ks
10 ks

Zakázková výroba. Dodání 6 - 8 týdnů od objednání. Před zahajením výroby je vyžadována záloha ve vyši 30 % celkové ceny, abychom věděli, že to myslíte vážně :-)

Fotoaktivní nanofiltr jako hlavní část čističky díky své obrovské ploše rozkládá nebezpečné plyny (je 300x účinnější než aktivní uhlíkové filtry). Je schopen rozložit 114 druhů znečišťujících a škodlivých plynů bez vytváření druhotného znečišťování. Tento filtr má schopnost vlastní regenerace, díky procesu samočištění není prakticky nutné filtr vyměňovat.

Výhody nanočističek vzduchu Nanoaircleaner

  • likvidace – rozklad zdraví škodlivých látek potvrzený opakovaným měřením v různých laboratořích, nanočistička prokazatelně likviduje: bakterie, viry, plísně, mikroskopický prach (tzv. nanovelikosti), formaldehyd, toluen, ftaláty
  • velmi tichý provoz - 10 dB (v tichém režimu)
  • minimální nároky na údržbu – filtry není nutné měnit
  • více druhů čističek z přírodních materiálů (dřevo, sklo, plátno, keramika)
  • obrovská plocha fotoaktivního nanofiltru na kterém dochází k rozkladu zdraví škodlivých látek
  • jednoduchý provoz a obsluha
  • prachový předfiltr pro zachytávání největších částic ve spodní části nanočističky
  • možnost provozování v nepřetržitém 24 hodinovém provozu
  • možnost výběru druhu dřeva z druhů Jasan, Dub, Třešeň a Ořech

Systém fotokatalýzy na bázi UVA záření působním na TiO², Zn, Ag je znám ve světě již více jak 30 let s různým využíváním a patentovaný systém firmy RETAP s. r. o. je v současné době jedinečný a cíleně zaměřený na zdravé prostředí v obytných místnostech.

Tento jev využívá působení UVA záření na speciální vrstvu oxidu titanu, který je pevně uchycen na hliníkové lamely. Přiváděním vzduchu do soustavy lamel s ozářením UVA světlem dochází k fotokatalýze, při které jsou látky pevné - tj. viry, bakterie, plísně a plynné látky – formaldehyd, toluen, oxidy dusíku rozkládány na kysličník uhličitý CO² a vodu bez nutnosti jakýchkoliv jiných filtrů.

Filtrační jednotku je firma schopna umístit do jakýchkoliv čistících jednotek, ale také do lokálních topných těles, zhotovených ze dřeva, kovu, skla, dále skleněných postranních lamp, stolních lampiček, radiátorů, atd.

Firma RETAP je členem České společnosti pro aplikovanou fotokatalýzu, kde se řeší problematika nanotechnologií z hlediska likvidace škodlivých látech v ovzduší a ve vodě.

Přírodní materiál dřeva může vykazovat změny barevného odstínu a struktury dřeva – a tento rozdíl může být viditelný nejen mezi představovaným vzorkem na prodejně a dodaným zbožím, ale barevné variace se mohou objevit dokonce i v jediné dodávce od výrobce. Právě nepravidelnost vzhledu však přírodnímu materiálu dávají příležitost vyniknout, každý kus je originálem vyráběným na zakázku.

Potvrzení účinnosti Nanočističky při likvidaci bakterií, kvasinek a plísní

Níže najdete protokol z měření účinnosti Nanočističky z Ústavu klinické mikrobiologie z Hradce Králové. Při měření účinnosti likvidace bakterií, plísní a virů bylo u Nanočističek prokázáno:

Hodnocení: Po 3 hodinách práce nanočističky Nanoaircleaner při běžném provozu kanceláře (zahrnující kancelářskou činnost včetně otevírání a zavírání dvěří, pohyb studentů a zaměstanců kliniky) klesla celková koncentrace bakterií ve vzduchu o 66 %, celková koncentrace kvasinek a plísní ve vzduchu klesla o 71 %.

Pro účely testování účinnosti byla vyrobena prosklená varianta Nanočističky Nanoaircleaner wood, na které je lépe patrné spuštění čističky.

Protokol o měření si můžete prohlédnout ZDE >>

Protokol o antivirové účinnosti nanočističek Nanoaircleaner >>

 

Jak fungují nanočističky?

U nanočističek vzduchu proudí znečištěný vzduch nepřetržitě přes sestavu fotokatalytických filtrů. Na filtrech tohoto typu jsou zcela rozloženy toxické plyny, mikroorganismy jako bakterie a viry, plísně a ostatní nečistoty organického typu.

Co je to fotokatalýza?

Fotokatalýza je přirozený rozklad některých látek působením světla za přítomnosti katalyzátoru. Při této reakci se katalyzátor nemění ani není spotřebováván. Konečným produktem pak jsou běžné a stabilní sloučeniny, nejčastěji vodní pára a oxid uhličitý. Podobně se chovají i všechny mikroorganismy jako řasy a plísně. To znamená, že pomocí fotokatalyzátoru se vzduch zcela vyčistí jen působením světla. 

Fotokatalytický filtr

Fotokatalytický filtr je předmětem patentové ochrany v České republice a v Evropě. Filtry v nanočističkách jsou speciální kovové lamely, na kterých je nanešená fotokaktivní látka na bázi oxidu titaničitého.

Co je na nanočističkách jiného než na běžně prodávaných čističkách?

V nanočističkách je fotoaktivní filtr, který nevyžaduje žádnou údržbu či čištění. Narozdíl od jiných čističek není nanočistička „lapačem prachu a nečistot“, u kterých je nutné zachycený prach a nečistoty z filtrů omýt, vyčistit či fitry měnit. V nanočističkách dochází k rozkladu chemických škodlivých látek a likvidaci bakterií a virů v interiéru.

Nanočističky Nanoaircleaner jsou z přírodních materiálů jako je masivní dřevo, umělecké sklo fusing, zrcadlové sklo, plátno bez závadných pojiv a keramické kachle. Díky absenci plastových částí, které vyzařují chemické látky jsou nanočističky shopné likvidace látek v místnosti s větší účinností.

Parametry

Váha: 9,50 kg
Materiál: Leštěná nerez bez lakování, plášť z mléčného skla
Rozměry: 460 x 400 x 150 mm
Rozměr místnosti: 50 m2
Napájení: 220-240V / 50Hz
Rychlosti ventilátoru: 2
Automatický režim: ANO
Hlučnost: 11 – 19,5 dB(A)
Vzduchový výkon: 28,5 - 45 m3/h
Odstranění škodlivých látek: Fotoaktivní nanofiltr s povrchem 1,54 m2
Příkon: 18 - 26 W
Dálkové ovládání: NE
VOC senzor: ANO
Možnost přenášení: ANO
Životnost filtrů: V běžném pokojovém prostředí cca 8 let - hlavní fotoaktivní nanofiltr s možností recyklace, omyvatelný předřadný filtr cca 3 roky
Dostupnost: 6 - 8 týdnů

 

Retap - Nanoaircleaner

Firma Retap je rodinná česká firma s tradicí 25 let. Původně se firma zabývala kovovýrobou, která později přešla ve výrobu kachlových kamen s vodními výměníky, elektrických kachlových akumulačních kamen, kachlových přímotopů a kachlových radiátorů. Všechny výrobky jsou realizované na zakázku z keramických kachlí vlastní výroby. V roce 2012 začala firma Retap spolupracovat s Technickou univerzitou v Liberci, katedrou nanotechnologií a uvedla na trh zcela nové výrobky na bázi nanotechnologií - nanočističky vzduchu Nanoaircleaner, které Vám nabízíme v našem e-shopu. Podrobné informace k čističkám vzduchu najdete u jednotlivých produktů.

Doprava nad 2 500 Kč
ZDARMA

Způsoby dopravy

Všechno zboží
SKLADEM

Mrknout na sklad

Jsme EKOLOGICKÁ
firma

Zjistit více