Nano čističky vzduchu

Čističky vzduchu, jejich účinnost, cena a údržba jsou častým předmětem diskuzí nejen mezi alergiky, ale rovněž i seniory, rodiny s malými dětmi, nebo často nemocnými osobami.

Základní funkcí čističek vzduchu je záchyt polétavých částic a na trhu můžeme najít mnoho různých typů přístrojů pracujících s různými druhy filtrů, ať již jsou to HEPA filtry, nebo AC filtry, či vodní čističky.  Jedno však mají společné- je nutná jejich pravidelná údržba, či úplná výměna filtrů, což mnohé potencionální zákazníky odrazuje.

U čističek nové generace, tzv. nanočističek , však tento problém zcela odpadá. Znečištěný vzduch totiž proudí přes sestavu fotokatalytických filtrů, které jsou schopny zcela rozložit alergeny, plísně, viry, bakterie i toxické plyny.

Jak je to možné? Při tomto procesu zvaném  fotokatalýza  se totiž uplatňují běžné přírodní zákony. Za přítomnosti katalyzátoru (oxid titanu nanesený na speciálních kovových lamelách čističky) dochází k přirozenému rozkladu pevných i plynných látek a konečným produktem rozkladu jsou rovněž běžné a neškodné sloučeniny, nejčastěji vodní pára a oxid uhličitý. Fotokatalytický filtr je patentově chráněn jak v České republice, tak i v Evropě.

Na rozdíl od jiných čističek není tedy nanočistička pouhým lapačem pylů a prachu, nýbrž přístrojem schopným rozkladu a likvidace škodlivých látek v interiéru, který navíc šetří náš čas a jehož údržba nevyžaduje dodatečné náklady.

Čističky vzduchu by měly být jednoznačně součástí bytu pylového, či roztočového alergika. Pyl je všudypřítomný, občas větrat musíme a i při perfektním úklidu se ho úplně nezbavíme. To samé platí pro roztoče obsažené v běžném domácím prachu, které představují jeho hlavní alergenní složku. Prach může rovněž obsahovat i zvířecí epitelie či chlupy. Čističky jsou rovněž účinné při alergii na plísně.

Čističky nejsou určeny pouze pro alergiky. Svůj význam mají i u malých dětí a často nemocných osob, které žijí v zamořeném a ne příliš zdravém prostředí a účinně odstraňují i cigaretový kouř.

Nezapomínejte, že jedna čistička je účinná v jedné uzavřené místnosti. Často je tedy její umístění vhodné do dětského pokoje, nebo ložnice, kanceláře, mateřské školky, případně hotelového pokoje.

V této chvíli není v této kategorii k dispozici žádné zboží, které by odpovídalo požadovaným parametrům.

Doprava nad 2 500 Kč
ZDARMA

Způsoby dopravy

Všechno zboží
SKLADEM

Mrknout na sklad

Jsme EKOLOGICKÁ
firma

Zjistit více