Sada zimních nano nákrčníků nanoSPACE – 2 ks (červený + modrý) - nanoSPACE

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. Nákrčník je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit.

 • DOPORUčUJEME
 • NOVINKA
1 780 Kč s DPH
ks
Sklad ks
68 ks

Speciální sada zimních nano nákrčníků, 2 ks v krabičce (1 červený + 1 modrý).

 • univerzální velikost, pratelný, vyměnitelný nosní klip
 • nanovlákenná membrána s testovaným záchytem bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic 97-99,9 %
 • funkční materiál Coolmax, tunelový nákrčník, vhodný pro alergiky, nanočástice stříbra s antimikrobiálním efektem
 • prohlášení výrobce o vlastnostech výrobků (CE)

Nákrčník není zdravotnický prostředek, výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.

Skrz membránu neprojde většina prachu, smogu, pylu, sporů plísní, virů, infekcí ani polétavé alergeny plující vzduchem. NákrčníkNákrčník je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny jedince se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 3 let – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Hlavní výhody antivirového nákrčníku nanoSPACE

 • Všitá nanomembrána v oblasti nosu a úst s testovaným záchytem 97 % až 99,9 %.
 • Nanomembrána zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Nová verze s vyměnitelným klipem.
 • Je ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vyniká vysokou prodyšností a velkou účinností záchytu nebezpečných částic.
 • Poskytuje skvělou ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití.
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Nanomembrána obsahuje nanočástice stříbra proti množení mikroorganismů.
 • Je vyroben v Česku z české nanovlákenné membrány.

Sedne na obličej všech tvarů

Antivirový nákrčník je multifunkční. Díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoli obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný a vyměnitelný nosní klip z hliníku – nákrčník lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – kryje obličej i krk a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá nákrčník přizpůsobit vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – nákrčník pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v nákrčníku se pohodlně dýchá i sportuje.

 

 

Nanovlákenná membrána se stříbrem

V nákrčnících je použita nanovlákenná membrána s obsahem stříbrných nanočástic Nanosilver®. Díky použití nanostříbra nemohou mikroorganismy ve struktuře nákrčníku přežívat a množit se. Membrána je všitá v oblasti nosu a úst tak, jak vidíte na obrázku.

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoli. Nanovlákenná membrána v antivirovém nákrčníku je od společnosti PARDAM NANO4FIBERS a má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) s účinností 97 % až 99 %, přičemž bakterie dosahují velikostí 200-1000 nanometrů, viry 20-400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší, než testované částice. Naopak.

V nanoměřítku totiž do hry přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! Částice o velikosti 200-300 nm prochází přes membrány nejsnadněji, proto se filtrační materiály běžně testují právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200-300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázány na další aerosolové či prachové částice, a tím mají i větší velikost.

V čem je membrána použitá v nákrčnících jiná oproti konkurenci?

Nanovlákenná membrána použitá v Antivirových nákrčnících nanoSPACE se vyznačuje svou pevností a odolností vůči poškození. Použitá membrána si drží účinnost 95 % při šetrném praní i po 15 pracích cyklech. Doporučujeme na denní bázi sterilizovat dezinfekcí a prát 1 x týdně. 

Membrána je obohacena nanočásticemi stříbra, které zabraňují množení mikroorganismů uvnitř membrány. 

Jak poznat, že membrána není již funkční?

Pokud byla kapsa s nákrčníkem mechanicky poškozena, či jste při prohlédnutí kapsy proti světlu zaznamenali protržení membrány, je nutné nákrčník vyměnit za nový, či všít novou membránu. Je nutné používat pouze nanovlákennou membránu BreaSAFE. Ostatní membrány se při nošení a praní lehce zničí! 

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoli většina lidí nosí antivirový nákrčník v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je ročně příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, a při dlouhodobé inhalaci zplodin může dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině. NákrčníkNákrčník je proto vhodné používat:

 • ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu
 • během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem
 • při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok)
 • na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší
 • v dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů
 • v dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezectví, jízda na motorce aj.)

Proč jsou nákrčníky z materiálu Coolmax?

Materiál COOLMAX® je funkční materiál, který dokáže efektivně odvádět pot a vodní páry. Tato vlastnost je klíčová při sportu či aktivitách, kdy dochází k pocení. Materiál COOLMAX® je chladivý a příjemný na pokožku, často se pro výrobu oblečení do extrémního počasí, protože dokáže zajistit i při extrémních podmínkách komfort a pohodlí. 

Návod k použití – nasazení nákrčníku

Před nandáním antivirového nákrčníku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel. Stejně postupujte i po sundání nákrčníku.

 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • Srolujte antivirový nákrčník a opatrně jej přetáhněte přes hlavu.
 • Přitiskněte nosní klip ke kořenu nosu a jemně vytvarujte.
 • Pomocí vzadu umístěné elastické šňůrky s brzdičkou utáhněte nákrčník tak, aby vám pevně držel.

Návod k použití – sejmutí nákrčníku

 • Uvolněte nosní klip a elastickou šňůrku, opatrně sejměte nákrčník.
 • Umyjte si ruce vodou a mýdlem nebo použijte dezinfekci.
 • NákrčníkNákrčník vyperte či sterilizujte. 

Upozornění: U dospělých lidí správně nasazený nákrčník nezakrývá uši. Klip nikdy nepřehýbejte napůl, ani při nasazování nákrčníků ani při jeho údržbě či skladování!

Údržba Antivirového nákrčníku nanoSPACE 

Antivirový nákrčník perte v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. Ideální je jádrové mýdlo. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu.

Pokud nákrčník používáte k ochraně před viry, vždy jej po používání sterilizujte, například pomocí dezinfekce vhodné na nanovlákenné produkty. NákrčníkNákrčník lze prát na 40 ˚C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme prát nákrčník v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní). Vypraný nákrčník nechte 12 až 24 hodin uschnout volně pověšený na šňůře nebo na topení. Pokud nákrčník perete v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, nákrčník nesušte v sušičce a nežehlete. Při dodržení těchto zásad si výrobek zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů.

Výrobce nano membrány nedoporučuje sterilizaci UVC lampou (germicidní lampa), neboť se jedná o silné oxidační činidlo!

Upozornění

Výrobek není vhodný pro děti do 3 let věku a do velikosti ošacení 110. 

Rozměry

NákrčníkNákrčník: orientační rozměry nákrčníku: 32 x 27 cm (měřeno na horní hraně nákrčníku, šířka nákrčníku měřená v různých místech se může lišit až o 1 cm)

Filtr: orientační rozměry filtru: 15 x 21 cm

Jedná se o ruční výrobu, rozměry se mohou lišit.

Složení

Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
Filtrační nanovlákenný materiál: 95 % polypropylen a 5 % PA6

Forma Nákrčník

nanoSPACE

Společnost nanoSPACE s. r. o. je česká firma působící na českém a zahraničním trhu. Vyrábí antialergické výrobky z nanovláken a jako první firma na světě vyrábí povlaky z nanovláken s bariérou proti prachovým roztočům a jejich alergenům. Řadí se tak mezi přední světové výrobce ochranných protiroztočových a prachuvzdorných povlaků pro lůžkoviny.

V sortimentu nanoSPACE najdete také prachuvzdorné přikrývky, polštáře nebo také antialergické hračky pro děti. Samozřejmostí jsou také antialergické povlaky, přikrývky a polštáře pro děti.

Výrobky nanoSPACE jsou vhodné pro alergiky a také pro všechny lidi co rádi pečují o své zdraví a mají rádi čistotu. Výroba produktů nanoSPACE probíhá v České republice a dodavatelem nanovláken je česká firma. Touto spoluprací dochází k neustálému zlepšování technologických postupů a neustále se tak zvyšuje kvalita výrobků.

Doprava nad 2 500 Kč
ZDARMA

Způsoby dopravy

Všechno zboží
SKLADEM

Mrknout na sklad

Jsme EKOLOGICKÁ
firma

Zjistit více

Na našich internetových stránkách jsme upekli internetové sušenky - soubory COOKIES. K jídlu zrovna moc nejsou, ale zkvalitní Vaše nakupování... Rozumím »