Dvojitá ochrana proti virům — ústní roušky, respirátory a bariérový nosní sprej Nasaleze

V případě nákupu ústních roušek a respirátorů si vždy ověřte, zda má výrobek příslušný certifikát účinnosti a že deklarovaná účinnost je nad hranicí 99%. To znamená, že byly provedeny zkoušky účinného zachytávání alergenů, virů, pylů, bakterií, smogových částic, sazí atp. Rovněž se je třeba zajímat, zda jde o výrobek na jednorázové použití, nebo zda ho výrobce doporučuje používat opakovaně.

Vzhledem k tomu, že Česká republika je velmoc ve výrobě nanovláken, objevily se na trhu první výrobky - roušky a respirátory s nanovlákennou membránou, které všechny požadavky na bezpečnou ochranu splňují.

Méně známá a méně používaná je ochrana nosní sliznice, přes kterou se do těla dostává většina virů.

Na trhu však je zdravotnický přípravek Nasaleze, což je bariérový nosní práškový sprej z celulózy, který po vstříknutí do nosu reaguje s vlhkou sliznicí a vytvoří neprostupnou gelovou bariéru, která v nose vydrží i několik hodin (obnovuje se dalším vstříknutím). Stejně jako ústní roušky a respirátory, je tento přípravek vhodný i pro malé děti a těhotné. Na trhu jsou dva druhy Nasaleze - Allergy a Protect. Přípravky jsou z hlediska bariérové funkce navzájem zaměnitelné, Allergy obsahuje extrakt máty a Protect extrakt medvědího česneku.

Nasaleze Protect 800 mg >>

Antibakteriální nanovlákenný respirátor - BreaSAFE - Pardam >>

Nasaleze Protect + BreaSAFE Pardam >>

 

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>