Jak rozpoznat Covid-19 a sennou rýmu?

Jak poznáte, kdy trpíte pylovou alergií a kdy byste se měli bát koronaviru? Nadcházející sezóna travního pylu znamená potíže pro miliony alergiků. Celková únava, bolest hlavy, krku, pokašlávání a občas i dušnost jsou příznaky jak senné rýmy tak i Covid-19. Ačkoli symptomy u obou onemocnění nejsou vždy jasně rozeznatelné, určitě existují rozdíly.

Hlavním rozdílem mezi sennou rýmou a onemocněním Covid-19 je to, že senná rýma nezpůsobuje horečku. Takže pokud máte nejen obvyklé alergické potíže, ale také horečku, víte, že se pravděpodobně nejedná jen o obyčejnou sennou rýmu (polinózu). U senné rýmy rovněž nebývá obvyklá bolest celého těla a průjem, příznaky, které se někdy mohou objevit u Covid-19. Na druhé straně svědění očí, kýchání, rýma a lechtání v nose nejsou typickými příznaky provázejícími koronavirus a lze je proto přičíst pylu.

 

Nasaleze Allergy

 

Alergie a kýchání jdou ruku v ruce a alergici v dnešní době mohou působit „podezřele“. To, že víte, že vaše potíže jsou způsobeny pylem, neznamená, že musíte být méně opatrní a ohleduplní k okolí. Senná rýma a koronavirus mohou jít ruku v ruce a pokud kýchnete, rozptyl virových částic je mnohem větší.

Proto je třeba udržet potíže spojené s alergií pod kontrolou, zejména v této době! Nezapomeňte užívat svoji medikaci, navštivte lékaře, či lékárníka, snažte zůstat bez alergických potíží!

Níže krásná a přehledná tabulka (bohužel pouze pro anglicky rozumějící). 

 

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>