Klinické studie potvrzují, že prevence alergické rýmy existuje!

Náš nos je vstupní branou do našich plic. Je to první filtr, který zachycuje částice prachu obsažených ve vzduchu a filtruje je před vstupem do průdušek. Vědecké studie prokázaly, že existuje spojení mezi horními a dolními dýchacími cestami, což znamená, že jakékoliv změny na sliznici se odráží na plicích. Obecně platí, že nosní sliznice plní zásadní funkci při obraně organismu před cizími předměty jejichž proniknutí do organismu může způsobit alergické reakce nebo zánětlivá onemocnění. Udržování nosní sliznice bez zánětu je předpoklad pro zdravé plíce a život bez alergií.

Iniciativa pro alergickou rhinitidu (rýmu) ARIA vydala podrobné pokyny pro diagnostiku, prevenci a léčbu rhinitidy a její souvislosti s astmatem a jinými patologickými stavy. Zpráva ARIA uvádí, že chceme-li předejít alergické rýmě, musíme se vyhnout alergenům. Důležitá je prevence kontaktu alergenu s nosní sliznicí. Řešením by bylo vyhýbat se místům s vyskytujícími se alergeny, nicméně pro aktivně žijící lidi je to nemožné. Jako alternativní opatření bylo navrhnuto vytvoření bariéry na nosní sliznici, aby alergeny nemohly pronikat do tkáně. ARIA vyhodnotila dostupné možnosti léčby alergické rhinitidy a na seznamu uvedla přípravky z celulózy, které nejenže působí jako bariéra, ale také zvyšují účinky nazálních (nosních) léků.

Mezi takové přípravky patří nosní sprej Nasaleze Allergy, který má vlastnosti inertního mikronizovaného prášku, který se skládá z jemných inertních částic celulózy, která se aplikuje na vnitřní stranu nosu díky patentovanému způsobu aplikace. Účinnost Nasaleze je klinicky ověřená a zajišťuje rychlou a účinnou ochranu proti senné rýmě způsobené nejen pylem, ale také dalšími alergeny jako jsou prachové částice nebo zvířecí alergeny. Nasaleze je vhodný také pro lidi pracující v prašném prostředí. Použití je velice snadné a umožňuje používat přípravek prakticky kdekoliv a kdykoliv.

Přípravek Nasaleze prošel 20 klinickými studiemi se statisticky významnými výsledky. Úlevu pocítila většina pacientů během několika minut, ostatní pacienti za méně než 3 hodiny. Bylo prokázáno, že Nasaleze odstraňuje příznaky kýchání a svědivého nosu. Pacienti se nemuseli tolik soustředit na své alergické potíže a kvalita jejich života se zlepšila. Bariéra ve formě gelové ochranné vrstvy, kterou přípravek vytvoří, totiž zabraňuje kontaktu vzdušných alergenů se sliznicí.

Pokud se Nasaleze aplikuje až po použití léku do nosu, vytvořená gelová vrstva prodlouží kontakt léku s nosní sliznicí a zvýší tak jeho terapeutický účinek. Tento účinek byl prokázán ve studiích zahrnující nazální dekongestiva, antihistaminika a kortikosteroidy. Nejen, že se tedy zlepší účinnost léku, ale ještě navíc dochází ke snížení spotřeby úlevové medikace. Pacienti, kteří trpí těžkou rýmou, užívající Nasaleze společně s jejich pravidelnou léčbou nazálními léky, můžou potvrdit symbiózu této kombinace. Nosní sprej Nasaleze mohou užívat dokonce i těhotné a kojící ženy včetně děti od 18 měsíců.

Účinek celulózového prášku na zmírnění alergických obtíží byl objeven anglickým vědcem Mikem Jamesem a od roku 2000 je vyráběn jako patentovaný přípravek na Britských ostrovech společností Nasaleze International Ltd. Distribuován je nejen v zemích EU, ale i v USA, Číně a s velkým úspěchem i v Rusku.

Odbornou záštitou a autorem mnoha vědeckých publikací týkajících se přípravku Nasaleze Allergy je Prof. MUDr. Todor A. Popov, alergolog a vědecký pracovník, autor a spoluautor více než 170 odborných článků a monografií, člen redakční rady řady lékařských časopisů, prezident Unie Bulharských lékařských společností, bývalý viceprezident Evropské akademie pro alergologii a klinickou imunologii, mezinárodní vynikající člen Americké školy alergie, astmatu a imunologie.

Ondřej Ševčík

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>