Nasaleze je schopen blokovat COVID 19! První oficiálně publikovaná studie ve „Viruses “!

Výzkumníci uvedli, že primární mechanismus účinku souvisí se vznikem fyzické, pasivní bariéry, kdy se prášek HPMC změní v gelovou matrici. K potvrzení budou nyní zapotřebí klinické studie účinnosti u pacientů. Dle vyjádření Dr. Richarda Stantona, který vedl výzkum, si probíhající COVID-19 pandemie vyžádala řadu nelékařských intervencí, které pomáhají omezit přenos původce SARS-COV-2 a právě nosní spreje, jako je Nasaleze, mohou být součástí prevence proti Covid-19 i když nebudou bránit přenosu infekce ústy. Dr. Stanton dále uvádí: „Naše údaje naznačují, že nosní spreje na bázi HPMC mohou hrát roli při omezování šíření a infekce SARS-CoV-2 nosní cestou, ale aplikace a dávkování bude klíčem pro úspěšné použití. Zveřejnění výzkumu přichází v době, kdy počet pozitivních případů prudce roste, navíc jsou na místě i obavy z chřipkové sezóny a je důležitější než kdy jindy, aby lidé vyhledávali smysluplnou ochranu proti zimním virózám.“

Nasaleze obsahuje unikátní celulózový prášek, který se inhaluje do nosních dírek. Díky vlhkosti nosní sliznice se mění na gelovou látku, která vytváří na nosní sliznici bariéru poskytující další vrstvu ochrany proti vzdušným choroboplodným zárodkům, virům a alergenům. Nos a horní cesty dýchací jsou jedním z primárních míst, kterými se viry dostávají do lidského těla. A přestože dýchací cesty disponují velkým množstvím přirozených obranných mechanismů, pokud dojde k masivnímu náporu virionů, může být tato obrana prolomena a dochází k infekci.

Od uvedení na trh před více než 20 lety bylo s přípravkem Nasaleze provedeno přes 40 klinických studií. Přípravek je prodáván pod různými názvy po celém světě (Nasaleze Cold, Nasaleze Travel, Allergy Blocker). U nás pod názvy Nasaleze Allergy a Nasaleze Protect. Oba přípravky se liší pouze přidanou přírodní substancí - máta peprná v Nasaleze Allergy a medvědí česnek v Nasaleze Protect. Vědci z Cardiffske univerzity zkoumali obě dvě varianty a dospěli k závěru, že účinným protivirovým mechanismem je vznik fyzické bariéry vytvořený celulózovým práškem (HPMC), který je podstatou obou dvou přípravků. Rovněž zmínili, že HPMC nemá antivirový ani virucidní účinek a že se dá předpokládat, že přidání přirozené antivirové ingredience, jako je medvědí česnek může přispět ke zvýšení účinku přípravku.

Nasaleze má výhodu v tom, že se jedná o zdravotnický prostředek bez předpisu, který mohou užívat děti, dospělí, těhotné i kojící ženy. U Nasaleze Allergy byly provedeny studie u dětí od 18 měsíců, u Nasaleze Protect u dětí od 3 let. Přípravek je považován za vysoce bezpečný a snadno aplikovatelný.

 

Zdroj:

„Viruses“, Volume 13, Issue 12, 2345

BBC News website

 

Mgr. Hana Sochůrková

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>