Ovosan aneb za vším hledej vejce...

Před několika desítkami let byl učiněn jeden velký objev, za kterým stojí odborníci z České republiky a samozřejmě také jistá náhoda, moudrost našich předků a také naše zlaté české ručičky. Díky urputnosti a vytrvalosti se našim odborníkům podařilo vyvinout český produkt Ovosan jenž by mohl pomoci nemocným s poruchami imunitního systému a potažmo i s rakovinou.

Ovosan je doplněk stravy, vyrobený z přírodních látek, které byly získány ze slepičích vajec. Jak je vidět, tak vejce hrají hlavní roli v podobě různých preparátů, které nám mohou ulevit od nejrůznějších potíží a zkvalitnit život. Produkt StopALERG, v jehož tabletách je obsažen prášek z křepelčích vajec obsahující Ovomukoidy totiž zase pomáhá s úlevou od senné rýmy, astmatu či atopického ekzému.

O tom, že jsou vejce zdraví člověka prospěšná, se vědělo už před několika tisíci lety. Poté, co lidé domestikovali Kura domácího zjistili, že slepičí vejce jsou vhodná ke konzumaci, ale také především zdravá… Z čeho totiž získává zárodek kuřete výživu? Samozřejmě, že ze žloutku, který je bohatý na živiny. A proto, když někdo onemocněl, byla mu naordinována mimo jiné i vaječná strava.

Vzniku Ovosanu předcházela víceméně náhoda a také účast pana Miloše Borovičky, který je považován za objevitele přípravku Ovosan. Zasloužil se o to, že myšlenka získání účinných látek z oplozených slepičích vajec nezůstala zapomenuta. Následníkem pana Borovičky je RNDr. Jindřich Kára, DrSc., který se začal oplozenými vejci zabývat a byl přesvědčený, že by mohl pomoci v tak problematickém odvětví, jakým je léčba rakoviny. Na severu Čech v roce 1994 sídlila malá společnost AREKO, pro kterou pracoval Ing. Alois Nováček, DrSc., který patentoval již několik desítek patentů v oboru farmacie. Na výzkumu se společně s doktorem Károu podílel doktor Liebl, jejichž poznatky docent Nováček rozvinul a přišel na novou technologii výroby.

Doplněk stravy Ovosan se začal prodávat v roce 1999. Mezi první lékaře, kteří začali podávat Ovosan onkologicky nemocným pacientům patřil MUDr. Peter Bednarčík, CSc. Ve světě není přípravek Ovosan zatím příliš znám, což je způsobeno přísnými pravidly týkajícími se reklamy na potravinové doplňky stravy. Každopádně i tak Ovosan ročně užívá kolem 10 000 lidí.

Jakmile slyšíme slovo rakovina, většinu z nás polije studený pot. Možná tušíme, že i my jsme mezi těmi, kteří podceňují prevenci. Kdo dbá na své zdraví a chodí pravidelně na prohlídky, může včas nemoc podchytit v začátcích a zcela jí vyléčit. Pokud jsme však již onemocněli, je třeba zmobilizovat všechny síly, nemoci se nepoddat a věřit ve vyléčení. Náš imunitní systém totiž často dokáže zázraky.

Každý nemocný člověk si musí najít opěrný pilíř, na kterém může začít stavět. Oporou mu může být partner, partnerka, rodina, děti, psycholog, sport… Každopádně určitě ne chorobný strach z nemoci, který naruší naší psychiku a napomůže nemoci. Léčba rakoviny není přespolní běh, ale pořádný maraton. Přípravek Ovosan může být pro lidi s rakovinou druhým pilířem. Proč tomu tak je a jak Ovosan funguje?

RNDr. Jindřich Kára, DrSc. Přišel na to, že PNAE rozrušuje membrány nádorových buněk. PNAE je ether fosfolipid (plasmanyl-N-acyl-etanolamin). Jeho působení je založeno na rozdílném metabolismu ether fosfolipidů ve zdravé a nádorové buňce. Ve zdravých buňkách je přítomen enzym alkyl-glycerolmonooxygenáza, který štěpí etherickou vazbu v molekule PNAE. Vzniklé štěpy jsou dále využity pro biosyntézu lipidů a fosfolipidů, které jsou nezbytnou součástí buněčných membrán. V nádorových buňkách tento enzym chybí nebo je téměř inaktivní, což vede ke kumulaci ether fosfolipidů PNAE v membránách nádorových buněk a jejich destrukce, zatímco zdravé buňky zůstávají nepoškozeny.

Zjednodušeně řečeno doktor Kára zjistil, že se tuk PNAE hromadí v membráně zhoubné buňky tak dlouho až stěna praskne a buňka zanikne. Nádorová buňka na rozdíl od zdravé buňky postrádá enzym, který by jí pomohl s odbouráváním onoho specifického tuku. Doktor Kára tak vymyslel způsob, že bude cíleně zásobovat lidské tělo takovým množstvím PNAE až nádorové buňky sami popraskají. Lze tedy shrnout, že na buněčné úrovni Ovosan ničí nádorové buňky a způsobuje jejich smrt v koncentracích 0,05 % a vyšší.

Pokud má někdo nějaké dotazy ohledně Ovosanu, tak může využít zelené linky vedené lékařem 800 201 210, která je v provozu od roku 2009 a MUDr. Peter Bednarčík, CSc. na ní vede konzultace. Na lince Vám poradí s užíváním preparátu Ovosan pro onkologicky nemocné pacienty, ale i pro lidi, kteří chtějí užívat Ovosan preventivně.

Mnoho lékařů ze začátku Ovosanu nedůvěřuje a není se čemu divit, jelikož je na trhu mnoho preparátů, které jsou méně či více účinné. Každým rokem ovšem přibývá lékařů, kteří mají s Ovosanem dobré zkušenosti a svým pacientům ho doporučují. Dobré zkušenosti s preparátem mají např. MUDr. Vladimíra Jeřábková, onkolog a pediatr; MUDr. Hana Zelenková, primářka dermatovenerologického oddělení; MUDr. Igor Havlín, chirurg a lékař prsní poradny, či MUDr. Josef Mališ, onkolog a pediatr….

No a co o Ovosanu říká jeho hlavní propagátor MUDr. Peter Bednarčík, CSc.? „Z průběhu a výsledků onkologické léčby většinou přímo či nepřímo vyplývá, že podávání Ovosanu mělo pozitivní vliv. Jednoznačně je lékaři i pacienty hodnocen jeho pozitivní vliv na kvalitu života v průběhu onkologické léčby. Jedná se především o lepší toleranci chemoterapie, menší poškození agresivní léčbou a významnou podporu hojení. Ovosan lze využít i v období po úspěšném ukončení onkologické léčby s cílem snížit riziko recidivy a udržet kvalitu života.“

Doporučení pana doktora Bednárčika zní:

  • Maximálního účinku lze dosáhnout při včasném podání Ovosanu.
  • Nejvhodnější je začít ho užívat již při podezření na nádor.
  • Je třeba podávat Ovosan po celou dobu onkologické léčby a minimálně ještě dva měsíce po likvidaci nádorových ložisek.
  • V dalším období doporučujeme podávat Ovosan ve dvouměsíčních nárazových kúrách jako prevenci vzniku recidivy onemocnění.
  • Je ideální, pokud optimální dávkování ordinuje lékař, nejlépe na Zelené lince Ovosan.
  • Kromě nádorových onemocnění lze podávat preparát u celé řady nemocí, např. u alergií, ekzémů, astmatu či psoriázy.

K tomu ještě říká: „Myslím, že za všechny výše uvedené lékaře mohu Ovosan doporučit nejen jako prevenci většiny onemocnění, ale i jako dobrý podpůrný prostředek, kterým je vhodné podpořit a posílit léčbu onkologických i mnoha jiných onemocnění.“

Několik in vivo studií na zvířatech totiž prokázalo, že Ovosan je schopný regenerovat poškozený imunitní systém. A imunitní systém zabezpečuje celkovou obranu organismu. Bez jeho správného fungování se neubráníme působení vnějších nepřátelských vlivů (viry, bakterie, plísně, paraziti) a ani nejsme schopni zabránit napadání buněk vlastních (autoimunitní onemocnění). Pokud je imunitní systém v pořádku, je život celkově snazší a kvalitnější.

Ondřej Ševčík

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>