Příběh Nasaleze - náhodou k preventivní ochraně proti alergii, chřipce a nachlazení

Nejenže chybíte v práci, či jste v práci méně výkonní a navíc pod nevraživými pohledy spolupracovníků, kteří si nepřejí nic méně, než se nakazit vašimi „bacily“, ale k pracovní absenci musí mnozí z nás (hlavně maminky) započítat i dobu strávenou péčí o nemocného potomka. Stejný problém řeší i naše děti. Častá absence ve škole znamená pro mnohé z nich zhoršený prospěch, stres po návratu do školních lavic, výpadky v tréninzích a zájmových kroužcích.

Ne nadarmo patří segment volně prodejných léků při chřipce a nachlazení mezi ty nejvíce se rozvíjející. Co si však pacienti v lékárnách kupují? V drtivé většině se jedná o úlevovou medikaci, která léčí příznaky onemocnění - horečku, bolest v krku, rýmu, kašel. Ti osvícenější se snaží onemocnění předejít, jedí ovoce, zeleninu, kupují si vitamíny, otužují se. Pokud se však dostanou do bezprostřední blízkosti nachlazeného, často ani to nepomůže. Jízda ve veřejné dopravě, návštěva kulturní, či sportovní akce, pobyt ve škole a školce, kam maminky často dávají i „jen tak trošku“ nemocné dítko, nastydlý kolega v práci, který nutně musí dokončit svůj projekt, to vše jsou místa, kde se váš organismus virům často neubrání. Vnímáme, jak jsou stále častěji (zatím tedy hlavně na letištích) vidět různé antivirové šály, roušky, šátky. Požadavek - zabránění vstupu virů do těla - je tedy evidentní, jen se ho dlouho nedařilo vyřešit elegantnějším způsobem.

Ocitněme se nyní o několik let zpět, na malinkém anglickém ostrově „Isle of Man“, kde ve výrobně kosmetických masek pracuje Mike James, muž, který má doma často nemocného teenagera. Jeho syn trpí neustálými alergickými záchvaty, ke kterým se často přidávají infekce horních cest dýchacích. Mike se se synovými potížemi svěřuje kolegům a ke svému překvapení zjistí, že nejednomu kolegovi se daří v práci lépe než doma o dovolené. Méně alergických záchvatů, snížená nemocnost, celkově lepší zdravotní stav. Poměrně rychle mu dojde, že za tím vším by mohla být všudypřítomná oblaka celulózového prachu, se kterým se vysypávají masky. Přinese tedy trochu prášku domů, požádá syna, pylového alergika, aby ho vdechl nosem, a ke svému překvapení zjišťuje poměrně okamžitý účinek - snížení všech alergických projevů. Okamžitě mu dojde, že je na stopě něčemu zásadnímu. Tím samozřejmě teprve vše začíná, Mike musí najít investory, prošlapat si spletitou pouť legislativou, na Isle of Man postavit malinkou továrnu a dostat přípravek do světa. To se nakonec podaří a celulózový bariérový sprej Nasaleze je tu.

Za zmínku stojí, že k povolení výroby dochází až po intervenci samotného britského premiéra. Léková agentura totiž nechce uvěřit, že se nejedná o léčivo, nýbrž jen o zdravotnický prostředek zabezpečující pouze mechanickou bariéru - geniálně jednoduchý, jednoduše geniální :-) Osvícení výrobci hned od začátku vkládají většinu získaných peněžních prostředků do klinických studií. Ač je Nasaleze pouze zdravotnický, čistě a jen přírodní přípravek, který má svou účinnost postavenou na mechanické bariérové funkci (po kontaktu s vlhkou nosní sliznicí se celulózový prášek změní v gelovou vrstvičku), klinickou dokumentaci chtějí mít na stejné úrovni jako farmaceutické léky. Nutno říci, že tato strategie se jim vyplatí.

Nasaleze je brzy uznávaným přípravkem, který se dostane do základních doporučení Britské alergologické společnosti a jehož celosvětové rozšíření zaštítí svým jménem i bývalý místopředseda Evropské alergologické společnosti, profesor Popov. K základní značce Nasaleze Allergy, která obsahuje celulózový prášek a výtah máty peprné přibyde brzy i Nasaleze Protect (v některých státech prodávaný jako COLD AND FLU BLOCKER) obohacený o výtažek z medvědího česneku s virocidními účinky. I tady výrobci úzce spolupracují s lékaři a poslední klinické studie dokumentují nejen výrazně nižší nemocnost, ale i zkrácení trvání onemocnění, které již propuklo. V současné době má na starosti výrobu (která zůstala stále na Isle of Man) a celosvětovou distribuci pouhých 16 lidí. Díky spolupráci s ostatními farmaceutickými společnosti a distributory se však přípravky řady Nasaleze prodávají kromě Evropy i v Severní a Jižní Americe a Asii. Nasaleze proti chřipce a nachlazení zažívá v současné době obrovský „boom“ i v Rusku .

Mgr. Hana Sochůrková

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>