Studie ukazují, že Sinus Rinse pomáhá s astmatickými symptomy

Yuki Dojran Hawthornea trpící astmatem a alergií po měsících trápení konstatuje, že může konečně dýchat. „Cítila jsem velký tlak v očích a na zubech“ říká Dojran. Nový výzkum ukázal, že existuje přírodní, prastarý lék, který může nabídnout úlevu, kterou Dojran hledala. Vědci říkají, že proplachování nosu pomáhá i v dalších zdravotních hlediscích. Alergoložka Dr. Catie Marks-Cogan z Asociace astmatu a alergie v South Bay k tomu podotýká: „Co mnoho lidí neví, je, že proplachování nosu může pomoci se symptomy astmatu.“

V nedávné studii z Anglie byli lidé s astmatem požádáni, aby pravidelně proplachovali nosní dutiny. Výsledek ukázal, že při pravidelném proplachování se u pacientů trpících astmatem funkce plic zlepšila. Marks Coganová k tomu dodává: „Jestliže se váš nos zanítí a není dobře léčen, pak nemusí být astma pod kontrolou.“ Dále říká, že k vyplavení alergenů stačí jednoduchý postup.

Pokud máte rýmu, tak díky pravidelnému proplachování, dojde k odplavování hlenu z nosu. Díky tomu dochází k prevenci před druhotnou infekcí. Stačí naklonil hlavu a stříknout solný roztok tak, až gravitace nabude účinnosti a roztok začne procházet druhou nosní dírkou ven.

Doktorka Coganová říká, že by se lidé měli vyvarovat používání vody z vodovodu a použít vodu destilovanou spolu se speciálně připravenou směsí čištěné soli a jedlé sody, která je k dostání v lékárnách, obchodech nebo na internetu.

Ondřej Ševčík

Nechcete přijít o další zajímavé články na téma zdraví? Přidejte se k nám a už Vám žádná novinka neunikne.

Přidat se k nám >>