Články


Alergie na ambrózii a pelyněk - jak se projevuje a jak ji zvládat...

Alergie na ambrózii a pelyněk - jak se projevuje a jak ji zvládat...

Alergie na ambrózii a pelyněk patří mezi nejrozšířenější sezónní alergie, dříve známé jako podzimní, ale díky zvyšujícím se teplotám se nyní začínají objevovat i v letních měsících. Tyto alergie postihují mnoho lidí po celém světě a mohou výrazně zhoršovat kvalitu života. Pyl z těchto rostlin je extrémně lehký a snadno se šíří vzduchem, což vede k tomu, že během jejich kvetení dosahuje jeho koncentrace vrcholu a alergické reakce se stávají častějšími.


Stručná historie HIV: Cesta od Neznámého Viru ke Globální Epidemii

Virus lidské imunodeficience, zkráceně HIV, je původcem nemoci AIDS (acquired immunodeficiency syndrome). Historie tohoto viru sahá až do druhé poloviny 20. století, kdy se začaly objevovat první známky onemocnění spojené s oslabením imunitního systému. Přestože byly první případy AIDS diagnostikovány až v 80. letech, je historie HIV mnohem starší.


Zarudlé oči u děti mohou být počátkem infekce

Dětem skončily prázdniny a začínají se vracet do školek či škol, kde se opět začnou potýkat s různými infekcemi. Pokud má vaše dítě často červené oči zpravidla si říkáte, že je unavené, málo spalo, nebo si při hraní na písku promnulo oči a má je podrážděné od špíny nebo písku.

Už je to tady... Rozkvetly nám břízy :-(

Začala Vás trápit alergická rýma a pylová sezóna trav se vám zdá ještě daleko? Bude se u vás nejspíše jednat o alergii na pyly jarních stromů – olši, lísku a břízu.

Ucpaný nos může ohrozit novorozence

Trpí-li Vaše novorozené dítě akutní rýmou, je potřeba dbát zvýšené pozornosti! Ve většině případů se jedná o infekci horních cest dýchacích, kdy se nezralý imunitní systém brání agresivním mikrobům se kterými ještě nepřišel do styku a musí produkovat specifické obranné látky.

Trápí Vás sucho v nose?

Naše nosní dírky jsou vstupní bránou našeho dýchacího systému. Všechen kyslík, který je potřeba pro naší denní spotřebu prochází přes nosní dírky a na zpět vydechujeme oxid uhličitý. Dochází tak k velkému proudění vzduchu na konstantní úrovni.

Suché oči – problém, který si nepleťte s alergií

Syndrom suchého oka je velice častá oční choroba, která se může objevit v každém věku kromě kojeneckého a batolecího a je vždy spojena se symptomy očního diskomfortu. Obtíže bývají velmi rozmanité od pocitu sucha, pálení, či pocitu přítomnosti písku nebo cizího tělesa v oku. Rovněž se může objevit zarudnutí oka, bolest, citlivost na světlo i rozostřené vidění.

Pyl všude kolem nás — co s tím naděláme?

Také máte pocit, že je letos příroda k alergikům mimořádně nepřívětivá? Nejste sami, kdo si to myslí. Na „ alergické“ projevy si stěžují dokonce i „nealergici“ a často se mylně domnívají, že u nich alergie právě propukla.

Proč je důležitá nosní hygiena

Nos můžeme čistit neboli proplachovat různými druhy solných roztoků ať už ve formě sprejů s obsahem mořské nebo termální vody. Další variantou proplachu nosu jsou speciální konvičky, které jsou však postupně nahrazovány speciálními lahvemi na proplach nosu s možností regulace vyvíjeného tlaku a tím pádem i dosaženého proudu vody.

Pozor na trhání chloupků v nose!

Pokud Vás trápí nevzhledné a vykukující chloupky z nosu nebo uší, určitě chloupky nevytrhávejte! Podle lékařů může být trhání chloupků v nose i uších velmi nebezpečné. Hrozí vznik zánětu a furunklů (kožní absces – hnisavé onemocnění kůže).

Postel pro alergiky: Jak vybrat povlečení, přikrývky a matraci

Že to alergici nemají snadné nejen na jaře, ale během každodenních nástrah v bytech a domech, není žádná novinka. Zejména jsou-li alergičtí na roztoče. Roztoče a prach jsou zkrátka všude. I v posteli. Je proto třeba vybrat správný materiál i druh povlečení, matraci i přikrývky. A v neposlední řadě je udržovat tak, aby poskytovaly bezpečné prostředí pro spánek.

Porovnání účinku přírodního bariérového spreje NASALEZE a nosních sprejů s kortikosteroidy

Nosní spreje s kortikosteroidy jsou jedněmi z nejčastěji užívaných léků při léčbě alergické rýmy. Jejich hlavní léčebný efekt spočívá v potlačení zánětu nosní sliznice, snižují její otok a hypersekreci, nicméně jejich dlouhodobé nepřetržité užívání může být problematické (občas dochází k vysoušení sliznice, krvácení z nosu, při nesprávném, či vyšším dávkování se vstřebávají do krve).

Ovosan aneb za vším hledej vejce...

V nedávné době byl učiněn jeden velký objev za kterým stojí odborníci z České republiky a samozřejmě také jistá náhoda, moudrost našich předků a také naše zlaté české ručičky. Díky urputnosti a vytrvalosti se našim odborníkům podařilo vyvinout český produkt Ovosan jenž by mohl pomoci v léčbě rakoviny.

O NAFIGATE Cosmetics

NAFIGATE Cosmetics hledá způsob, jak k sobě poskládat látky vytvořené přírodou i lidmi tak, aby o pleť pečovaly a dodávaly jí vše potřebné.

Léková alergie

Léková alergie neboli přecitlivělost, je nepřiměřená reakce organismu na určitý druh léčiva, kterou může spustit i minimální množství podaného léku a která může vzniknout kdykoliv v průběhu života.

Křepelčí vajíčka — tradiční čínská medicína v boji proti alergii

Astma a alergie jsou onemocnění, které trápí desítky milionů lidí po celém světě. Zatímco nám blízký „západní“ svět se ubírá směrem diagnóza, léčba příčiny onemocnění (alergenová vakcinace) a úlevová medikace, „východní“ směr, kam patří i tradiční čínská medicína, zkoumá celkový zdravotní i duševní stav pacienta, upravuje jeho stravování, pitný režim, ve větší míře používá bylinky, cvičení, akupunkturu a meditaci.

Koupaní ve vodě plné sinic

Léto v plném proudu a sinice na vzestupu... Znečištěnou vodu můžete poznat velice snadno sami. Jak správně postupovat v případě výskytu sinic a jak je poznat se dozvíte v našem článku.

Klinické studie potvrzují, že prevence alergické rýmy existuje!

Alergická a nealergická rýma je v současné době nejčastějším nepřenosným chronickým onemocněním. Způsobuje závažné respirační důsledky pro zdraví jednotlivce. Akutní a chronické nosní příznaky mají vliv na kvalitu života pacientů, což způsobuje přímé i nepřímé ekonomické náklady.

Kdy jít k alergologovi – udělejte si tento rychlotest

Možná právě teď s končící zimou přemýšlíte, zda Vás stále ještě trápí doznívající nachlazení, nebo zda se o slovo hlásí nastupující sezóna alergenů. Mám se objednat k alergologovi, nebo to ještě nechám být, stejně je to nejspíš jen rýma? Takovými úvahami se zabývají mnozí z nás, protože představa, že se musím někam objednat, nechat si udělat testy a kdoví jaká další vyšetření, není příliš lákavá a často návštěvu lékaře odsouváme tak dlouho, jak je to jen možné.

Kapky do nosu mohou způsobit závislost

Nemáte rádi ucpaný noc a stříkáte si kapky do nosu několikrát za den klidně i každou hodinu? Dávejte si velký pozor, protože vám kapky mohou rozleptat sliznici nebo vás připraví o čich.

Jíst jídlo ze země a nepřehánět to s hygienou

Odborníci na zdraví a vědci stále více propagují názory, aby se děti klidně hrabali v hlíně a jedli jídlo spadlé na zem. Naši předkové to s hygienou moc nepřeháněli a dalo by se říci, že někdy byla hygiena přímo nulová.

Jarní stromy a zkřížené alergie

Zimní období se pomalu blíží ke konci a začne nám pylová sezóna. Slyšeli jste už o zkřížené alergii? Je to méně známý jev který se vyskytuje často mezi pyly a potravinami.

Jaký systém na výplach nosu (SINUS RINSE) nejlépe použít?

Zatímco produkce určitého množství hlenu v nose a dutinách je normální, alergie a sinusové infekce mohou způsobit nadměrnou tvorbu hlenu. Tato nadměrná tvorba hlenu způsobuje nepříjemné příznaky jako je například výtok, ucpání či odkapávání z nosu.

Jak v zimě předcházet problémům se suchou pokožkou

Suchá pokožka nás velmi často trápí právě v zimě, kdy střídáme teploty a přecházíme z vytopené místnosti do chladného venkovního vzduchu, kdy venku fouká vítr, uvnitř budov se naopak málo větrá a vzduch je tam bez dostatečné vlhkosti. K tomu všemu většinou konzumujeme málo vitamínů a snižuje se naše celková imunita. Pleť pak ztrácí vlhkost, objevují se na ní suchá a loupající se místa, pálí a svědí. 

Jak se bránit alergiím

Většina z nás se po zimě těší na jaro, kdy se vše probouzí ze zimního spánku, venku začíná být teplo a můžeme si dopřát také více slunce. Všechny tyto radosti ovšem nahrávají bakteriím, roztočům a plísním, kterým se následně v našich domácnostech a okolí snadněji žije. Co tedy udělat proto abychom tomu zabránili a usnadnili život alergikům v našem okolí?

Jak pohodlně cestovat letadlem

Cestování letadlem se stalo v posledních letech nedílnou součástí našich životů a to nejen v průběhu prázdninových měsíců.

Jak nejlépe na boj s roztoči

Alergeny roztočů domácího prachu jsou jedním z nejsilnějších spouštěčů alergických reakcí. Roztoči jsou mikroskopičtí osminozí tvorové blízcí příbuzní pavouků a klíšťat.

Chladová Alergie

Že jste o tomto typu alergie nikdy neslyšeli? Ale přeci existuje!!! A právě nadcházející studené měsíce mohou některé z nás pořádně potrápit.

Bouřkové astma

Zdálo by se, že déšť a vítr uleví většině pylových alergiků tím, že smyje a rozfouká pylová zrna, která jsou častými spouštěči alergické reakce a astmatického záchvatu.

Autotesty pro domáci použití

Dnešní podivná covidová doba mění naše zavedené zvyklosti a návyky více, než si možná sami uvědomujeme. Jednou z oblastí, která prochází překotnými změnami, je náš přístup k vlastnímu zdraví a zvýšený zájem o problematiku zdravotnictví jako celku.

Atopický ekzém

Atopický ekzém, někdy se mu také říká atopická dermatitida, je chronické kožní onemocnění, při kterém v důsledku poruchy lipidové kožní bariéry dochází ke ztrátám vody a následnému vysychání pokožky.

Alergie na plísně

Odkvetly stromy, odkvetly trávy a pomalu končí i sezóna podzimních plevelů, ale alergické příznaky neustupují, mnohdy se spíše zhorší. Alergie na roztoče byla vyloučena a nám nezbývá než přemýšlet, zda se nemůže jednat o alergii na toho nejméně nápadného ze všech producentů alergenů - na plísně.

Alergie jsou na vzestupu a zde jsou tři důvody proč

Prudce rostoucí ceny léčby alergií upozorňují na zvyšující se počet dětí trpící alergiemi. V poslední době se děti potýkají s alergiemi stále více, což vyvolává diskuze na toto téma po celé světě.

2. květen - Světový den astmatu - nemáte astma právě VY?

Letošní první úterý v měsíci vyhlásila Globální iniciativa pro astma za „Světový den astmatu a alergie“ jehož motto zní „Péče o astma pro všechny“. K akci se opět připojila i Česká iniciativa pro astma se svojí odbornou konferencí konanou dne 4.května v Autoklubu Praha, kterou již tradičně podporujeme, neboť námi dovážené přípravky Nasaleze, NeilMED, Smart Peak Fflow, Smart Rescue jsou nedílnou součástí péče o alergiky a astmatiky.