Články


Zarudlé oči u děti mohou být počátkem infekce

Dětem skončily prázdniny a začínají se vracet do školek či škol, kde se opět začnou potýkat s různými infekcemi. Pokud má vaše dítě často červené oči zpravidla si říkáte, že je unavené, málo spalo, nebo si při hraní na písku promnulo oči a má je podrážděné od špíny nebo písku.

Už je to tady... Rozkvetly nám břízy :-(

Začala Vás trápit alergická rýma a pylová sezóna trav se vám zdá ještě daleko? Bude se u vás nejspíše jednat o alergii na pyly jarních stromů – olši, lísku a břízu.

Ucpaný nos může ohrozit novorozence

Trpí-li Vaše novorozené dítě akutní rýmou, je potřeba dbát zvýšené pozornosti! Ve většině případů se jedná o infekci horních cest dýchacích, kdy se nezralý imunitní systém brání agresivním mikrobům se kterými ještě nepřišel do styku a musí produkovat specifické obranné látky.

Trápí Vás sucho v nose?

Naše nosní dírky jsou vstupní bránou našeho dýchacího systému. Všechen kyslík, který je potřeba pro naší denní spotřebu prochází přes nosní dírky a na zpět vydechujeme oxid uhličitý. Dochází tak k velkému proudění vzduchu na konstantní úrovni.

Suché oči – problém, který si nepleťte s alergií

Syndrom suchého oka je velice častá oční choroba, která se může objevit v každém věku kromě kojeneckého a batolecího a je vždy spojena se symptomy očního diskomfortu. Obtíže bývají velmi rozmanité od pocitu sucha, pálení, či pocitu přítomnosti písku nebo cizího tělesa v oku. Rovněž se může objevit zarudnutí oka, bolest, citlivost na světlo i rozostřené vidění.

Pyl všude kolem nás — co s tím naděláme?

Také máte pocit, že je letos příroda k alergikům mimořádně nepřívětivá? Nejste sami, kdo si to myslí. Na „ alergické“ projevy si stěžují dokonce i „nealergici“ a často se mylně domnívají, že u nich alergie právě propukla.

Proč je důležitá nosní hygiena

Nos můžeme čistit neboli proplachovat různými druhy solných roztoků ať už ve formě sprejů s obsahem mořské nebo termální vody. Další variantou proplachu nosu jsou speciální konvičky, které jsou však postupně nahrazovány speciálními lahvemi na proplach nosu s možností regulace vyvíjeného tlaku a tím pádem i dosaženého proudu vody.

Pozor na trhání chloupků v nose!

Pokud Vás trápí nevzhledné a vykukující chloupky z nosu nebo uší, určitě chloupky nevytrhávejte! Podle lékařů může být trhání chloupků v nose i uších velmi nebezpečné. Hrozí vznik zánětu a furunklů (kožní absces – hnisavé onemocnění kůže).

Postel pro alergiky: Jak vybrat povlečení, přikrývky a matraci

Že to alergici nemají snadné nejen na jaře, ale během každodenních nástrah v bytech a domech, není žádná novinka. Zejména jsou-li alergičtí na roztoče. Roztoče a prach jsou zkrátka všude. I v posteli. Je proto třeba vybrat správný materiál i druh povlečení, matraci i přikrývky. A v neposlední řadě je udržovat tak, aby poskytovaly bezpečné prostředí pro spánek.

Porovnání účinku přírodního bariérového spreje NASALEZE a nosních sprejů s kortikosteroidy

Nosní spreje s kortikosteroidy jsou jedněmi z nejčastěji užívaných léků při léčbě alergické rýmy. Jejich hlavní léčebný efekt spočívá v potlačení zánětu nosní sliznice, snižují její otok a hypersekreci, nicméně jejich dlouhodobé nepřetržité užívání může být problematické (občas dochází k vysoušení sliznice, krvácení z nosu, při nesprávném, či vyšším dávkování se vstřebávají do krve).

Ovosan aneb za vším hledej vejce...

V nedávné době byl učiněn jeden velký objev za kterým stojí odborníci z České republiky a samozřejmě také jistá náhoda, moudrost našich předků a také naše zlaté české ručičky. Díky urputnosti a vytrvalosti se našim odborníkům podařilo vyvinout český produkt Ovosan jenž by mohl pomoci v léčbě rakoviny.

O NAFIGATE Cosmetics

NAFIGATE Cosmetics hledá způsob, jak k sobě poskládat látky vytvořené přírodou i lidmi tak, aby o pleť pečovaly a dodávaly jí vše potřebné.

Léková alergie

Léková alergie neboli přecitlivělost, je nepřiměřená reakce organismu na určitý druh léčiva, kterou může spustit i minimální množství podaného léku a která může vzniknout kdykoliv v průběhu života.

Křepelčí vajíčka — tradiční čínská medicína v boji proti alergii

Astma a alergie jsou onemocnění, které trápí desítky milionů lidí po celém světě. Zatímco nám blízký „západní“ svět se ubírá směrem diagnóza, léčba příčiny onemocnění (alergenová vakcinace) a úlevová medikace, „východní“ směr, kam patří i tradiční čínská medicína, zkoumá celkový zdravotní i duševní stav pacienta, upravuje jeho stravování, pitný režim, ve větší míře používá bylinky, cvičení, akupunkturu a meditaci.

Koupaní ve vodě plné sinic

Léto v plném proudu a sinice na vzestupu... Znečištěnou vodu můžete poznat velice snadno sami. Jak správně postupovat v případě výskytu sinic a jak je poznat se dozvíte v našem článku.

Klinické studie potvrzují, že prevence alergické rýmy existuje!

Alergická a nealergická rýma je v současné době nejčastějším nepřenosným chronickým onemocněním. Způsobuje závažné respirační důsledky pro zdraví jednotlivce. Akutní a chronické nosní příznaky mají vliv na kvalitu života pacientů, což způsobuje přímé i nepřímé ekonomické náklady.

Kdy jít k alergologovi – udělejte si tento rychlotest

Možná právě teď s končící zimou přemýšlíte, zda Vás stále ještě trápí doznívající nachlazení, nebo zda se o slovo hlásí nastupující sezóna alergenů. Mám se objednat k alergologovi, nebo to ještě nechám být, stejně je to nejspíš jen rýma? Takovými úvahami se zabývají mnozí z nás, protože představa, že se musím někam objednat, nechat si udělat testy a kdoví jaká další vyšetření, není příliš lákavá a často návštěvu lékaře odsouváme tak dlouho, jak je to jen možné.

Kapky do nosu mohou způsobit závislost

Nemáte rádi ucpaný noc a stříkáte si kapky do nosu několikrát za den klidně i každou hodinu? Dávejte si velký pozor, protože vám kapky mohou rozleptat sliznici nebo vás připraví o čich.

Jíst jídlo ze země a nepřehánět to s hygienou

Odborníci na zdraví a vědci stále více propagují názory, aby se děti klidně hrabali v hlíně a jedli jídlo spadlé na zem. Naši předkové to s hygienou moc nepřeháněli a dalo by se říci, že někdy byla hygiena přímo nulová.

Jarní stromy a zkřížené alergie

Zimní období se pomalu blíží ke konci a začne nám pylová sezóna. Slyšeli jste už o zkřížené alergii? Je to méně známý jev který se vyskytuje často mezi pyly a potravinami.

Jaký systém na výplach nosu (SINUS RINSE) nejlépe použít?

Zatímco produkce určitého množství hlenu v nose a dutinách je normální, alergie a sinusové infekce mohou způsobit nadměrnou tvorbu hlenu. Tato nadměrná tvorba hlenu způsobuje nepříjemné příznaky jako je například výtok, ucpání či odkapávání z nosu.

Jak v zimě předcházet problémům se suchou pokožkou

Suchá pokožka nás velmi často trápí právě v zimě, kdy střídáme teploty a přecházíme z vytopené místnosti do chladného venkovního vzduchu, kdy venku fouká vítr, uvnitř budov se naopak málo větrá a vzduch je tam bez dostatečné vlhkosti. K tomu všemu většinou konzumujeme málo vitamínů a snižuje se naše celková imunita. Pleť pak ztrácí vlhkost, objevují se na ní suchá a loupající se místa, pálí a svědí. 

Jak se bránit alergiím

Většina z nás se po zimě těší na jaro, kdy se vše probouzí ze zimního spánku, venku začíná být teplo a můžeme si dopřát také více slunce. Všechny tyto radosti ovšem nahrávají bakteriím, roztočům a plísním, kterým se následně v našich domácnostech a okolí snadněji žije. Co tedy udělat proto abychom tomu zabránili a usnadnili život alergikům v našem okolí?

Jak pohodlně cestovat letadlem

Cestování letadlem se stalo v posledních letech nedílnou součástí našich životů a to nejen v průběhu prázdninových měsíců.

Jak nejlépe na boj s roztoči

Alergeny roztočů domácího prachu jsou jedním z nejsilnějších spouštěčů alergických reakcí. Roztoči jsou mikroskopičtí osminozí tvorové blízcí příbuzní pavouků a klíšťat.

Chladová Alergie

Že jste o tomto typu alergie nikdy neslyšeli? Ale přeci existuje!!! A právě nadcházející studené měsíce mohou některé z nás pořádně potrápit.

Bouřkové astma

Zdálo by se, že déšť a vítr uleví většině pylových alergiků tím, že smyje a rozfouká pylová zrna, která jsou častými spouštěči alergické reakce a astmatického záchvatu.

Autotesty pro domáci použití

Dnešní podivná covidová doba mění naše zavedené zvyklosti a návyky více, než si možná sami uvědomujeme. Jednou z oblastí, která prochází překotnými změnami, je náš přístup k vlastnímu zdraví a zvýšený zájem o problematiku zdravotnictví jako celku.

Atopický ekzém

Atopický ekzém, někdy se mu také říká atopická dermatitida, je chronické kožní onemocnění, při kterém v důsledku poruchy lipidové kožní bariéry dochází ke ztrátám vody a následnému vysychání pokožky.

Alergie na plísně

Odkvetly stromy, odkvetly trávy a pomalu končí i sezóna podzimních plevelů, ale alergické příznaky neustupují, mnohdy se spíše zhorší. Alergie na roztoče byla vyloučena a nám nezbývá než přemýšlet, zda se nemůže jednat o alergii na toho nejméně nápadného ze všech producentů alergenů - na plísně.

Alergie jsou na vzestupu a zde jsou tři důvody proč

Prudce rostoucí ceny léčby alergií upozorňují na zvyšující se počet dětí trpící alergiemi. V poslední době se děti potýkají s alergiemi stále více, což vyvolává diskuze na toto téma po celé světě.

2. květen - Světový den astmatu - nemáte astma právě VY?

Letošní první úterý v měsíci vyhlásila Globální iniciativa pro astma za „Světový den astmatu a alergie“ jehož motto zní „Péče o astma pro všechny“. K akci se opět připojila i Česká iniciativa pro astma se svojí odbornou konferencí konanou dne 4.května v Autoklubu Praha, kterou již tradičně podporujeme, neboť námi dovážené přípravky Nasaleze, NeilMED, Smart Peak Fflow, Smart Rescue jsou nedílnou součástí péče o alergiky a astmatiky.