Magazín

Stanovení koncentrace oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu

10.01.2023

Mnozí pacienti, děti i dospělí, se s tímto vyšetřením běžně setkávají v alergologických a pneumologických ordinacích. Jedná se o test, kterým se stanovuje koncentrace oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu.

Více informací

Cerkáriová dermatitida - aneb pozor na koupání v přírodě

24.08.2022

Možná mnozí z vás zažili, že jste se v průběhu léta jakoby „osypaly“ a to i v případě, že nejste na nic alergičtí, vaše pokožka nepatří k těm nejcitlivějším a hned tak něco ji „nerozhodí“.

Více informací

Anafylaxe — jak předejít život ohrožujícímu stavu

08.07.2022

Pokud máte závažnou alergii nebo jste již dříve prodělali anafylaxi, je důležité pokusit se budoucím epizodám předejít.

Více informací

Sirup Droomsap — unikátní pomoc při řešení spánkových poruch

18.05.2022

Článků na téma poruch spánku bylo již sepsáno mnoho, většina z nás ví, co by měla či naopak neměla dělat před spaním, co pít, či nepít, v jakém prostředí usínat, jaké rituály nastavit a přesto…

Více informací

Suché oči – problém, který si nepleťte s alergií

03.03.2022

Syndrom suchého oka je velice častá oční choroba, která se může objevit v každém věku kromě kojeneckého a batolecího a je vždy spojena se symptomy očního diskomfortu. Obtíže bývají velmi rozmanité od pocitu sucha, pálení, či pocitu přítomnosti písku nebo cizího tělesa v oku. Rovněž se může objevit zarudnutí oka, bolest, citlivost na světlo i rozostřené vidění.

Více informací

Dechová rehabilitace pomáhá jak astmatikům, tak i pacientům po prodělání Covid-19

07.02.2022

I když je pro mnohé z nás dýchání něco naprosto přirozeného, o čem nemusíme vlastně ani moc přemýšlet, je zapotřebí si uvědomit, že je to vlastně „luxus“, který není dopřán zdaleka všem.

Více informací

Jak v zimě předcházet problémům se suchou pokožkou

01.02.2022

Suchá pokožka nás velmi často trápí právě v zimě, kdy střídáme teploty a přecházíme z vytopené místnosti do chladného venkovního vzduchu, kdy venku fouká vítr, uvnitř budov se naopak málo větrá a vzduch je tam bez dostatečné vlhkosti. K tomu všemu většinou konzumujeme málo vitamínů a snižuje se naše celková imunita. Pleť pak ztrácí vlhkost, objevují se na ní suchá a loupající se místa, pálí a svědí. 

Více informací