Magazín

2. květen - Světový den astmatu - nemáte astma právě VY?

02.05.2023

Letošní první úterý v měsíci vyhlásila Globální iniciativa pro astma za „Světový den astmatu a alergie“ jehož motto zní „Péče o astma pro všechny“. K akci se opět připojila i Česká iniciativa pro astma se svojí odbornou konferencí konanou dne 4.května v Autoklubu Praha, kterou již tradičně podporujeme, neboť námi dovážené přípravky Nasaleze, NeilMED, Smart Peak Fflow, Smart Rescue jsou nedílnou součástí péče o alergiky a astmatiky.

Více informací

Kdy jít k alergologovi – udělejte si tento rychlotest

11.04.2023

Možná právě teď s končící zimou přemýšlíte, zda Vás stále ještě trápí doznívající nachlazení, nebo zda se o slovo hlásí nastupující sezóna alergenů. Mám se objednat k alergologovi, nebo to ještě nechám být, stejně je to nejspíš jen rýma? Takovými úvahami se zabývají mnozí z nás, protože představa, že se musím někam objednat, nechat si udělat testy a kdoví jaká další vyšetření, není příliš lákavá a často návštěvu lékaře odsouváme tak dlouho, jak je to jen možné.

Více informací

Stanovení koncentrace oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu

10.01.2023

Mnozí pacienti, děti i dospělí, se s tímto vyšetřením běžně setkávají v alergologických a pneumologických ordinacích. Jedná se o test, kterým se stanovuje koncentrace oxidu dusnatého ve vydechovaném vzduchu.

Více informací

Cerkáriová dermatitida - aneb pozor na koupání v přírodě

24.08.2022

Možná mnozí z vás zažili, že jste se v průběhu léta jakoby „osypaly“ a to i v případě, že nejste na nic alergičtí, vaše pokožka nepatří k těm nejcitlivějším a hned tak něco ji „nerozhodí“.

Více informací

Anafylaxe — jak předejít život ohrožujícímu stavu

08.07.2022

Pokud máte závažnou alergii nebo jste již dříve prodělali anafylaxi, je důležité pokusit se budoucím epizodám předejít.

Více informací

Sirup Droomsap — unikátní pomoc při řešení spánkových poruch

18.05.2022

Článků na téma poruch spánku bylo již sepsáno mnoho, většina z nás ví, co by měla či naopak neměla dělat před spaním, co pít, či nepít, v jakém prostředí usínat, jaké rituály nastavit a přesto…

Více informací

Suché oči – problém, který si nepleťte s alergií

03.03.2022

Syndrom suchého oka je velice častá oční choroba, která se může objevit v každém věku kromě kojeneckého a batolecího a je vždy spojena se symptomy očního diskomfortu. Obtíže bývají velmi rozmanité od pocitu sucha, pálení, či pocitu přítomnosti písku nebo cizího tělesa v oku. Rovněž se může objevit zarudnutí oka, bolest, citlivost na světlo i rozostřené vidění.

Více informací