Antivirový nano nákrčník, růžová - nanoSPACE

Antivirový nano šátek s nanovlákennou membránou značky nanoSPACE má univerzální velikost, kterou jednoduše přizpůsobíte jakémukoliv obličeji pomocí nastavitelné gumičky a brzdičky. Náš nano nákrčník je pratelný a má v sobě českou nanovlákennou membránu s testovaným záchytem bakterií, virů a dalších submikronových částic 97 - 99,9%.

1 050 Kč s DPH
ks
Sklad ks
7 ks

Prach, smog, pyl, spory plísní, viry, infekce ani jiné agresivní látky a polétavé alergeny plující vzduchem se k vám při použití nákrčníku nanoSPACE nedostanou. Je proto vhodný pro alergiky, astmatiky a všechny se sníženou imunitou, kteří se potřebují lépe chránit. Není vhodný pro děti do 2,5 let věku – v případě potřeby musí být dítě pod neustálým dohledem zodpovědné dospělé osoby.

Výrobce produktu i membrány je členem Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. 

Prohlášení, že nákrčník spadá do kategorie "komunitní rouška" a byla naměřena filtrační účinnost FFP2 >>

Nákrčník nelze z hygienických důvodů vrátit nebo vyměnit!

Barva: růžová 

Jak funguje nanovlákenná membrána v Antivirovém nákrčníku nanoSPACE?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken, kterému se říká Nanospider. Nanovlákno lze vyrobit z nejrůznějších organických i anorganických materiálů, používají pro výrobu nejrůznějších filtrů, ale i v kosmetice a zdravotnictví.  

 

 

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv. Nanovlákenná membrána v nákrčníku nanoSPACE má otestovaný záchyt na částice 0,1-0,3 um (100-300 nanometrů) účinnost 97-99 %. Bakterie se obvykle pohybují ve velikosti 200 – 1000 nanometrů, viry 20 – 400 nanometrů. To ale neznamená, že by membrána nedokázala zachytit menší než testované částice. Naopak. 

V nanoměřítku do hry totiž přicházejí tzv. atomární síly. Díky těmto silám je nejkritičtější velikost částic pro záchyt na membránách při vzduchové filtraci právě 200-300 nm, ale menší částice se díky atomárním silám zachytávají jednodušeji! 200-300 nm částice prochází přes membrány nejsnadněji, proto se běžně testují filtrační materiály právě na tuto velikost. Částice větší a menší než 200 - 300 nm se zachycují na vláknech mnohem efektivněji a ulpívají na nich, u malých částic totiž vstupují do hry tzv. Van der Waalsovy síly. Navíc bakterie a viry jsou vždy ve vznosu navázany na další aerosolové či prachové částice, a tím je i větší velikost.

Hlavní výhody tunelového nákrčníku nanoSPACE

 • Zachycuje viry, bakterie, prachové, pylové i smogové částice.
 • Je vhodný na sport i každodenní nošení.
 • Ideální pro alergiky a astmatiky.
 • Vysoká prodyšnost a velká účinnost záchytu nebezpečných částic .
 • Skvělá ochrana pro osoby s oslabenou imunitou.
 • Nákrčník je určen k opakovanému použití. 
 • Vyrábí se v univerzální velikosti.
 • Je vyroben z české nanovlákenné membrány v Česku.

Hodí se nejen při chřipkové či jiné epidemii

Ačkoliv většina lidí nosí nákrčník v době epidemií či během pylové sezóny, opravdu vhodný je i jako ochrana proti smogu. Znečištěný vzduch je zabiják. Je známo, že právě smog je příčinou úmrtí až 5,5 milionu lidí ročně. Znečištěný vzduch přináší bolesti hlavy, podráždění kůže, očí, ale při dlouhodobé inhalaci zplodin můžek dojít i k selhání jater, astmatu či rakovině.

Nákrčník je proto vhodné používat:

 • Ve smogem postižených oblastech (velká města) - obzvlášť při sportu.
 • Během pylové sezóny, pokud trpíte alergiemi a astmatem.
 • Při cestování zejména do znečištěných asijských zemí a velkoměst (například Bangkok).
 • Na sport - při běhání, lyžování a jiných sportech, kdy se vaše dýchací cesty plně otevírají a vstřebávají vše z ovzduší.
 • V dopravních prostředcích, kde hrozí vysoké riziko přenosu infekcí a virů.
 • V dalších situacích, kdy se potřebujete chránit před vnějšími vlivy (rybaření, střelnice, horolezení, jízda na motorce aj.).

Sedne na obličej všech tvarů

Rozměr všité nanovlákenné membrány - 23 cm šířka x 15 cm výška 

Antivirový nákrčník je multifunkční, a díky drátku v oblasti nosu a gumičce vzadu jej snadno přizpůsobíte jakémukoliv obličeji. Díky velmi prodyšnému materiálu se v něm dobře dýchá a je vhodný i do letních měsíců. 

 • Nastavitelný nosní klip z měkkého drátku – nákrčník lze dobře přizpůsobit obličeji tak, aby viry, alergeny nepronikly dovnitř.
 • Speciálně tvarovaný střih – který kryje obličej i krk, a tím vás dokonale chrání.
 • Stahovací gumový tkaloun – pomáhá přizpůsobit nákrčník vaší hlavě.
 • Dvoukomorová brzdička  – nákrčník pevně drží a nepadá.
 • Velmi prodyšný – v nákrčníku se pohodlně dýchá i sportuje.

Bezpečnost používání během epidemií

Před nandáním nákrčníku si vždy důkladně umyjte ruce nebo použijte antibakteriální gel, stejně postupujte i po sundání nákrčníku. Při pandemii doporučujeme střídat 2-3 nákrčníky. 

Údržba Antivirového nákrčníku nanoSPACE 

Nákrčník lze prát na 40˚ C, ale abyste udrželi membránu co nejdéle funkční, doporučujeme nákrčník prát v ruce či v pračce na jemnější cyklus (ideální je program pro ruční praní). Vypraný nákrčník nechte 12 až 24 hodin uschnout volně pověšený na šňůře nebo na topení. Pokud perete nákrčník v ruce, postupujte opatrně, abyste nepoškodili nanovlákenný filtr. Nepoužívejte bělidla, změkčovadla nebo jiné agresivní přípravky, nákrčník nesušte v sušičce a nežehlete. Při dodržení těchto zásad si výrobek zachovává většinu filtrační účinnosti i po několika desítkách pracích cyklů.

Složení

 • Textilní materiál (pletenina): 100% polyester
 • Filtrační nanovlákenný materiál: polypropylen a PA6

 

Jak šátek prát, aby nanovlákenný filtr vydržel co nejdéle? 

Šátek lze prát na 40 °C, ale pro delší životnost nanovlákenné membrány doporučujeme prát na šetrný program či v ruce. Jak dlouho šátek vydrží? Záleží na manipulaci s šátkem a šetrnosti praní. Z naší zkušenosti se první mikrotrhlinky v nanovlákenné membráně objevují po 30-50 pracích cyklech, ale velice to skutečně záleží na šetrném zacházení, teplotě při praní a do hry vstupuje i mechanické zacházení. Poté se funkčnost membrány začíná pomalu snižovat, neznamená to ale, že ze dne na den přestane zcela fungovat! 

Jak sušit šátek?

Nepoužívejte sušičku, ta může zničit nanovlákennou membránu. Šátek nechte volně uschnout na sušáku či šňůře na prádlo.

Jak jinak sterilizovat šátek, když jej nechcete prát?

Šátek lze sterilizovat lehkým postříkáním ethanolem. Doporučený způsob sterilizace je pomocí germicidních (UV-C) lamp či oxidačním sterilizátorem (20 minut z každé strany).

Co rozhodně nedělat?

Šátek nežehlete, nedoporučujeme ani sterilizaci párou či vysokými teplotami, které mohou poničit nanovlákennou membránu. 

Forma Nákrčník

nanoSPACE

Společnost nanoSPACE s. r. o. je česká firma působící na českém a zahraničním trhu. Vyrábí antialergické výrobky z nanovláken a jako první firma na světě vyrábí povlaky z nanovláken s bariérou proti prachovým roztočům a jejich alergenům. Řadí se tak mezi přední světové výrobce ochranných protiroztočových a prachuvzdorných povlaků pro lůžkoviny.

V sortimentu nanoSPACE najdete také prachuvzdorné přikrývky, polštáře nebo také antialergické hračky pro děti. Samozřejmostí jsou také antialergické povlaky, přikrývky a polštáře pro děti.

Výrobky nanoSPACE jsou vhodné pro alergiky a také pro všechny lidi co rádi pečují o své zdraví a mají rádi čistotu. Výroba produktů nanoSPACE probíhá v České republice a dodavatelem nanovláken je česká firma. Touto spoluprací dochází k neustálému zlepšování technologických postupů a neustále se tak zvyšuje kvalita výrobků.

Doprava nad 2 500 Kč
ZDARMA

Způsoby dopravy

Všechno zboží
SKLADEM

Mrknout na sklad

Jsme EKOLOGICKÁ
firma

Zjistit více