Doporučení lékařů

“NeilMeds SINUS RINSE™ je velice užitečný pro moje pacienty s chronickou rhinosinusitidou. Snadno se používá, je dobře snášen a je velice efektivní při odstraňování nosního sekretu a uvolnění nosních průchodů."

Ian Witterick, M.D.

FRCSC, Professor, University of Toronto, Staff Otolaryngologist, Mt. Sinai Hospital and University Health Network; Head of Otolaryngology (ENT), St. Joseph’s Health Centre, Toronto (Canada)


"S oplachem nosních sliznic systémem SINUS RINSE jsem se seznámila během návštěv zahraničních kongresů. Moji pacienti však neměli k přípravku dlouhá léta přístup, jediná cesta byla nechat ho dovézt z ciziny. Velice proto vítám jeho nynější dostupnost na českém trhu a SINUS RINSE se stal nedílnou součástí mé alergologické ambulance. Metoda je šetrná, dobře použitelná i u dětí a přitom vysoce účinná."

MUDr.Sausen Sládková

Alergologická ambulance, Canadian Medical Care, Veleslavínská 1, 160 00 Praha 6


“NeilMed SINUS RINSE systém se rychle stal nejpoužívanější metodou oplachu nosních sliznic u mých pacientů. Je to nejrychlejší a nejšetrnější metoda promytí nosních průchodů a dutin.”

Todd T. Kingdom, M.D.

FACS, Professor, Director, Rhinology & Sinus Surgery, University of Colorado Health Science Center, Denver, Colorado


“Používám SINUS RINSE od roku 2001. SINUS RINSE nabízí vysoce efektivní a ne příliš drahý doplněk tradiční medicínské léčby u našich pacientů s chronickými nosními potížemi a záněty dutin.“

Martin Desrosiers, M.D.

FRCSC, Associate Clinical Professor, McGill University, Montreal, QC (Canada)


"Oplach nosu pomocí  NeilMed SINUS RINSE systému je našim pacientům s rhinitidou a rhinosinusitidou velice užitečný. Každý z našeho oboru souhlasí s tím, že nosní laváž je praktický a užitečný doplněk klasické léčby onemocnění dutin a nosu."

Michael Kaliner, M.D.

President, World Allergy Organization 2005 - 2007 Clinical Professor of Medicine, George Washington University Medical Center, Washington, DC


“Při léčení pacientů s chronickým zánětem dutin a částečně i při pooperační péči o pacienty jsem zjistil, že oplach solným roztokem je velice důležitou součástí celkového léčebného protokolu. Při zahájení aktivního, agresivního solného zavlažování ihned po operaci a následném 4-6 týdenním používáni, se mým pacientům vedlo lépe a rychleji se uzdravovali. NeilMed SINUS RINSE Kit  byl perfektním pomocníkem pro většinu mých pacientů  používajících metodu nosní sprchy. Běžně doporučuji NeilMed SINUS RINSE Kit jako první přípravek pokud usoudím, že nosní zavlažování by mělo být součástí léčebného protokolu pacienta.”

Thomas Tami, M.D.

Professor of Otolaryngology-Head and Neck Surgery University of Cincinnati College of Medicine, Cincinnati, Ohio


“Velmi pohodlné používání. Jsem sám lékařem a přípravek mi byl doporučen kolegou, specialistou ORL z University v Nebraska, Omaha.”

David Drake

M.D.,Des Moines, IA


“Já osobně používám přípravek SINUS RINS  a zjistil jsem, že je jednoduchý, pohodlný, rychlý a účinný.”

William Howland

M.D. (Allergist - Austin, TX)


"Naši pacienti tento přípravek milují pro jeho jednoduchost a snadné použití při udržování nosní hygieny.”

Winston C. Vaughan, M.D. and Associates 

Sinus Specialist / ENT, Founder, California Sinus Institute, East Palo Alto, CA (USA), Past Position, Director, Stanford Sinus Center and Stanfor Rhinology and Sinus Surgery Fellowship


“Moji pacienti oceňují, že tento přípravek není opět jen dalším lékem, snadno se používá a není drahý. A co je nejdůležitější-funguje! Těším se, že ho budu nadále používat.“

Oren Schaefer, MD

Pulmonary, Allergy & Critical Care, University Of Massachusetts


“NeilMed SINUS RINSE je pro mě tím nejlepším přípravkem, který byl uveden na trh pro léčbu pacientů po chirurgickém zákroku v oblasti nosních dutin a i pro rutinní používání pomáhající předcházet zánětu nosních dutin. Snižuje užívání antibiotik a pacienti jsou nadšeni jeho účinkem. Přípravek hodlám nadále používat."

Jay S. Youngerman, MD

FACS Chief Division of Otolaryngology, North Shore University Hospital - Plainview, Long Island, New York


“NeilMed přípravky představují moderní a sofistikovanou léčbu problémů v oblasti nosu a dutin. Ačkoliv koncept nosního zavlažování a oplachu dutin není nový, díky tomuto novému aplikátoru se stala tato metoda snadněji proveditelnou a tudíž efektivnější. Rovněž i já osobně NeilMed SINUS RINSE používám s velmi dobrým efektem a mohu ho jen doporučit.“

Dr. Frans J Cronje, MBChB, MSc

iving & Aviation Medicine Specialist


"Předepsal jsem SINUS RINSE všem mým pacientům, kteří trpěli chronickou rýmou nebo zánětem dutin. Zmáčknutím lahve získáte dostatečné množství solného roztoku, které snadno propláchne nosní dutiny a poskytne jak terapeutický tak preventivní účinek."

Joseph Jacobs, M.D.

Director of Rhinology and Vice-Chair of Otolaryngology, NYU, New York, USA