Odstoupení od kupní smlouvy

Zboží zakoupené v našem internetovém obchodě můžete vrátit bez udání důvodu do 14 dnů od data převzetí (platí i pro osobní odběry). Nevztahuje se na objednávky v rámci obchodní či podnikatelské činnosti, tedy v případech, kdy je na faktuře uvedeno Vaše IČ.

Vrácení zboží v neporušeném obalu

I když není obal předmětem koupě a ani součástí koupené věci máme právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží do původního stavu. Tyto náklady jsou vždy individuálně posouzeny.

Lhůta pro odstoupení

Pro dodržení 14denní lhůty pro odstoupení je rozhodující, kdy je odstoupení od smlouvy odesláno. Lhůta je 14 kalendářních dnů a nikoliv 14 pracovních dnů a začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem.

Jaké dokumenty budou potřeba?

Doporučujeme ke vrácenému zboží přiložit doklad o zakoupení, který nám usnadní identifikaci. Pokud doklad nemáte, nevadí… Poradíme si s tím :-) Ideální je vyplnění formuláře níže. Jakmile nám zašlete oznámení o odstoupení, je potřeba v co nejkratším termínu od tohoto zaslání předat zakoupené zboží. V tomto případě nevzniká právo na proplacení nezbytných nákladů spojených s přepravou k prodávajícímu.

Zboží, které nelze ze zákona vrátit

  • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu
  • o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím
  • o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit

Jakým způsobem zboží vrátit?

Zboží můžete vrátit osobně nebo zaslat na adresu sídla společnosti: OPA Grop s. r. o., Pod Cihelnou 664/6, 161 00 Praha 6.

Kdy obdržím peníze za vrácené zboží?

Peníze za vrácené zboží Vám zašleme bez prodlení na bankovní účet, nejpozději do 14 dnů od odstoupení od kupní smlouvy, nicméně ne dříve než nám dodáte vrácené zboží na výše uvedenou adresu.