Dětský povlak na přikrývku, Comfort+, 90 x 135 cm - nanoSPACE

998 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Tento dětský protiroztočový povlak na přikrývku z řady Comfort + je vyroben z vícevrstvého materiálu (sendviče). Uprostřed tohoto sendviče je nanovlákenná vrstva, která zajišťuje 100% ochranu před vniknutím roztočům, jejich alergenům a také virům a bakteriím. Tito nevítaní návštěvníci se tak nemohou shromažďovat v ložním prádle a tím povlak chrání nejen před nemocemi dýchacích cest. Veškerý prach je zachycován nanotkaninou, tudíž zůstává ložní prádlo stále čisté. Antialergický povlak Comfort+ je 100% prodyšný. Více

Kód produktu: NS.10.101 Doprava a platba

Z antialergického povlaku na přikrývku Comfort+ nanoSPACE se nepráší, proto se bude vaším domovem šířit mnohem méně prachu než obvykle. 

Nanovlákenný materiál je ve skutečnosti sendvič, z netkané textilie na rubní straně, nanovlákenné membrány uprostřed a mikrovlákenné tkaniny na lícní straně materiálu. Netkaná textilie má hlavní funkci mechanicky zajistit a zafixovat nanovlákennou membránu, který plní funkci bariérové textilie.

Složení antialergického povlaku Comfort+ nanoSPACE 

 • 99,9 % polyester
 • 0,1 % polyamid 6 - nanovlákenná membrána

Jak nanotkanina v povlaku funguje?

Uvnitř antialergického povlaku je nanotkanina, která zabraňuje shromažďování prachových roztočů v ložním prádle. Výkaly roztočů (alergeny) tak nemají šanci spustit alergickou reakci, ale i astma nebo záněty dýchacích cest.

Nanotkanina v povlaku je něco jako pavučina, jejíž otvory mají velikost pouhých 80 nm (nanometrů), což je jedna miliardtina metru. Pro představu poměr nanometru a metru odpovídá poměru zeměkoule a tenisového míčku. Prachový roztoč má běžně velikost kolem 420 000 nm a jeho výkal (alergen) je velký 1 000 nm. Velikost bakterie se pohybuje v rozmezí 100 – 10 000 nm, vir má okolo 10 nm a svrab 300 000 nm. Žádný z těchto nevítaných návštěvníků tak nemá šanci tkaninou projít.

Jak správně pečovat o antialergické povlaky?

Všechny povlaky na přikrývku nanoSPACE doporučujeme prát v pračce na 60 °C aspoň jednou za rok. V případě převlékání ložního prádla doporučujeme otřít povlak vlhkým hadříkem.

Garance kvality a 100 % účinnosti a bezpečnosti materiálu

Nanovlákenná membrána a její účinnost byla testována v:

 • Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)
 • Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1µm)
 • Státní zdravotní ústav Praha (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

Výsledky testování:

 • byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %
 • byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %
 • nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Výsledky srovnávacích testů Technické univerzity v Liberci jasně poukazují na fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie jak v účinnosti, tak prodyšnosti a propustnosti vodních par a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

Prodyšnost

Materiál povlaku nanoSPACE je příjemně prodyšný, jelikož velikost molekuly kyslíku je 0,3 nm a pórem tkaniny bez problémů projde.

Důležité informace před prvním použitím povlaku na přikrývku

 • Před prvním použitím antialergického povlaku doporučujeme vyprat běžné ložní prádlo minimálně na 60 °C. Při této teplotě dojde k usmrcení roztočů uvnitř lůžkovin.
 • Takto vyprané lůžkoviny povlečte do povlaku Comfort+, přes který povlečte běžné ložní prádlo.
 • V případě převlékání ložního prádla doporučujeme otřít povlak Comfort+ vlhkým hadříkem.

Povlak neobsahuje žádné chemikálie, jde pouze o mechanickou bariéru.