Povlak na polštář se zipem Nanobavlna - nanoSPACE

1 390 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Povlak je ušitý z bavlněného saténu s nanotkaninou uvnitř, která zajišťuje 100% ochranu před vniknutím roztočům, jejich alergenům a také virům a bakteriím. Alergici pocítí úlevu již od první noci. Bavlněný satén má hustou a pevnou strukturu a jemný, lesklý povrch který dobře saje vlhkost a zároveň je prodyšný. Povlak je opatřen kvalitním zipovým uzávěrem. Více

Kód produktu: 6018 | NS.11.018 Doprava a platba

S roztoči trávíme denně mnoho času. Jsou všude kolem nás a v noci s nimi trávíme v průměru 8 hodin během spánku (děti i více). Roztoči se živý zbytky naší kůže a jejich alergeny dýcháme z milimetrové vzdálenosti. V běžné matraci může být až 2 milióny roztočů a další najdeme v polštáři a přikrývce. Roztoči a převážně jejich výkaly (alergeny) způsobují alergie, astma nebo také onemocnění dýchacích cest. Nejlépe se jim daří při teplotě 22 - 26 °C, při nedostatku světla a při vlhkosti vzduchu kolem 60 - 80 %.

V lůžkovinách je roztočů všeobecně nejvíce. Během noci je organismus alergika nebo citlivějšího člověka nadměrně zatížen alergeny a dochází tak k nedostatečnému odpočinku. Následkem je nadměrná únava během dne a snížená pozornost.

Z antialergického povlaku na polštář Comfort+ nanoSPACE se nepráší, proto se bude vaším domovem šířit mnohem méně prachu než obvykle. 

Nanovlákenný materiál je ve skutečnosti sendvič, z netkané textilie na rubní straně, nanovlákenné membrány uprostřed a mikrovlákenné tkaniny na lícní straně materiálu. Netkaná textilie má hlavní funkci mechanicky zajistit a zafixovat nanovlákennou membránu, který plní funkci bariérové textilie.

Jak nanotkanina v povlaku funguje?

Uvnitř antialergického povlaku je nanotkanina, která zabraňuje shromažďování prachových roztočů v ložním prádle. Výkaly roztočů (alergeny) tak nemají šanci spustit alergickou reakci, ale i astma nebo záněty dýchacích cest.

Nanotkanina v povlaku je něco jako pavučina, jejíž otvory mají velikost pouhých 80 nm (nanometrů), což je jedna miliardtina metru. Pro představu poměr nanometru a metru odpovídá poměru zeměkoule a tenisového míčku. Prachový roztoč má běžně velikost kolem 420 000 nm a jeho výkal (alergen) je velký 1 000 nm. Velikost bakterie se pohybuje v rozmezí 100 – 10 000 nm, vir má okolo 10 nm a svrab 300 000 nm. Žádný z těchto nevítaných návštěvníků tak nemá šanci tkaninou projít.

Jak správně pečovat o antialergické povlaky?

Všechny povlaky na polštář nanoSPACE doporučujeme prát v pračce na 60 °C aspoň jednou za rok. V případě převlékání ložního prádla doporučujeme otřít povlak vlhkým hadříkem.

Garance kvality a 100 % účinnosti a bezpečnosti materiálu

  • 100% účinnost při záchytu alergenů produkovaných prachovými roztoči pro deset pracích cyklů. Doporučujeme prát jednou za rok.

Nanovlákenná membrána a její účinnost byla testována v:

  • Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)
  • Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1µm)
  • Státní zdravotní ústav Praha (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

Výsledky testování:

  • byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %
  • byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %
  • nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Výsledky srovnávacích testů Technické univerzity v Liberci jasně poukazují na fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie jak v účinnosti, tak prodyšnosti a propustnosti vodních par a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

Prodyšnost

Materiál povlaku nanoSPACE je příjemně prodyšný, jelikož velikost molekuly kyslíku je 0,3 nm a pórem tkaniny bez problémů projde.

Důležité informace před prvním použitím povlaku na polštář

  • Před prvním použitím antialergického povlaku doporučujeme vyprat běžné ložní prádlo minimálně na 60 °C. Při této teplotě dojde k usmrcení roztočů uvnitř lůžkovin.
  • Takto vyprané lůžkoviny povlečte do povlaku Comfort+, přes který povlečte běžné ložní prádlo.
  • V případě převlékání ložního prádla doporučujeme otřít povlak Comfort+ vlhkým hadříkem.

Povlak neobsahuje žádné chemikálie, jde pouze o mechanickou bariéru.