Přikrývka pro alergiky, dětská Smart Nano - nanoSPACE - 90 x 135 cm

2 529 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Dětská protiroztočová přikrývka z nanotkaniny, vhodná nejen pro alergiky, ale i pro všechny co mají rádi doma čisto a dbají o své zdraví. Tato přikrývka je vhodná i pro kojence a braní vzniku alergií. Více

Kód produktu: NS.08.201 Doprava a platba

Z antialergické přikrývky nanoSPACE se nepráší, proto se bude vaším domovem šířit mnohem méně prachu než obvykle. Přikrývky z řady Smart Nano od České firmy nanoSPACE jsou díky mikrovlákenné textilii velice příjemné na dotek. 

Nanovlákenný materiál je ve skutečnosti sendvič, z netkané textilie na rubní straně, nanovlákenné membrány uprostřed a mikrovlákenné tkaniny na lícní straně materiálu. Netkaná textilie má hlavní funkci mechanicky zajistit a zafixovat nanovlákennou membránu, který plní funkci bariérové textilie.

Složení antialergické přikrývky Smart Nano - nanoSPACE - 90 x 135 cm

  • 99% polyester - mikrovlákno - nízká plošná hmotnost a jemnost
  • 1% polyamid 6 - nanovlákenná membrána

Jak nanotkanina v přikrývce funguje?

Uvnitř antialergické přikrývky je nanotkanina, která zabraňuje výskytu roztočů. Výkaly roztočů (alergeny) tak nemají šanci spustit alergickou reakci, ale i astma nebo záněty dýchacích cest.

Nanotkanina v přikrývce je něco jako pavučina, jejíž otvory mají velikost pouhých 80 nm (nanometrů), což je jedna miliardtina metru. Pro představu poměr nanometru a metru odpovídá poměru zeměkoule a tenisového míčku. Prachový roztoč má běžně velikost kolem 420 000 nm a jeho výkal (alergen) je velký 1 000 nm. Velikost bakterie se pohybuje v rozmezí 100 – 10 000 nm, vir má okolo 10 nm a svrab 300 000 nm. Žádný z těchto nevítaných návštěvníků tak nemá šanci tkaninou projít.

Jak správně pečovat o antialergické přikrývky?

Všechny přikrývky nanoSPACE doporučujeme prát v pračce na 60 °C aspoň jednou za rok.

Garance kvality a 100 % účinnosti a bezpečnosti materiálu

Nanovlákenná membrána a její účinnost byla testována v:

  • Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů)
  • Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1µm)
  • Státní zdravotní ústav Praha (kožní snášenlivost a případné alergické reakce)

Výsledky testování:

  • byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %
  • byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %
  • nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Výsledky srovnávacích testů Technické univerzity v Liberci jasně poukazují na fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie jak v účinnosti, tak prodyšnosti a propustnosti vodních par a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

Prodyšnost

Materiál přikrývek nanoSPACE je příjemně prodyšný, jelikož velikost molekuly kyslíku je 0,3 nm a pórem tkaniny bez problémů projde.

Přikrývka neobsahuje žádné chemikálie, jde pouze o mechanickou bariéru.