Přírodní mýdlo pro citlivou pokožku AtopCare - nanoSPACE

179 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Šetrné přírodní mýdlo z růžové řady AtopCare pro lidi s citlivou, vysušenou nebo atopickou pokožkou. Mýdlo je vhodné i pro péči dětskou pokožku a intimní partie. Vhodné pro intimní hygienu i očistu celého těla, pro suchou, citlivou pokožku se sklonem k atopii, pro dětskou pokožku od tří let. Více

Kód produktu: NC.00.007 Doprava a platba

Šetrné přírodní mýdlo z růžové řady AtopCare pro lidi s citlivou, vysušenou nebo atopickou pokožkou. Mýdlo je vhodné i pro péči dětskou pokožku a intimní partie. 

  • Pěnivé mýdlo šetrně čistí, obnovuje přirozenou hydrataci pokožky a zanechává ji jemnou a hebkou.
  • Obsahuje patentovanou látku s antimikrobiálními účinky Dermosoft® decalact pro správnou funkci kožní mikroflóry.
  • Výtažek z prosa setého chrání pokožku před vnějšími vlivy a zlepšuje její strukturu.
  • Velmi jemná vůně.
  • Přírodní z 99,7%

Použití

Vhodné pro intimní hygienu i očistu celého těla, pro suchou, citlivou pokožku se sklonem k atopii, pro dětskou pokožku od tří let.

Složení

Sodium Cocoyl Isethionate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Aqua, Glycerin, Polyhydroxybutyrate, Sodium Caproyl/Lauroyl Lactylate, Triethyl Citrate, Lactobacillus Ferment, Panicum Miliaceum Seed Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lactic Acid, Propanediol, Citric Acid, Tartaric Acid, Gluconic Acid, Parfum*.
*bezalergenní parfém

Sodium cocoyl isenthionate je sůl odvozená derivací z kokosového oleje s kyselinou isothiovou. Velmi dobře pění i v tvrdé vodě. Sodium cocoyl isenthionate je brán jako jemná složka, která má při dodržení nízkých koncentrací jen velmi mírná rizika podráždění kůže, proto se používá i ve výrobcích pro děti.

Palmitic Acid (kyselina palmitová) je mastná kyselina, Je to jedna z hlavních nasycených mastných kyselin, které se přirozeně vyskytují v lidském těle. Podílí na tvorbě emulzí, zneprůhledňuje produkt, vytváří pěnu a má mírné čistící schopnosti.

Stearic Acid (kyselina stearová) je mastná kyselina, která se získává z tuků. slouží také jako detergent, pomáhá odstraňovat nečistoty a špínu a zlepšuje čisticí schopnosti produktu.

Glycerin je vedlejším produktem výroby mýdla, což je proces známý jako zmýdelňování = saponifikace. hydratace a zjemnění/změkčení pokožky. Vykazuje vysokou hygroskopii (váže na sebe vlhkost).

Polyhydroxybutyrate

Sodium caproyl/lauroyl lactylate + Triethyl Citrate
Tyto dvě sodné soli patří mezi certifikované přírodní sloučeniny, které slouží v kosmetice jako emlugátory. Navíc se snadno vstřebávají hluboko do kůže a zanechávají ji hebkou a jemnou. Patří mezi netoxické sloučeniny, jsou biodegradabilní a získávají se z přírodních obnovitelných zdrojů. Spolu s Triethyl citrátem vytváří směs, která má silné protimikrobní účinky. Bylo prokázáno, že směs je velmi účinná v boji proti lupům, při intimní hygieně či akné.

Lactobacillus Ferment tzv. probiotická ingredience, která se získává z extraktu vznikajícího během fermentace laktobacilů (Lactobacillus bulgaricus). laktobacily se využívají pro své antimikrobiální účinky, a to zejména v produktech obsahujících vodu. Kromě toho mají příznivé účinky na pokožku. Podporují obnovu jejích buněk a působí příznivě na pleť trpící akné nebo růžovkou. Intenzivně pokožku zjemňují a změkčují.

Panicum Miliaceum Seed Extract (proso seté) Proso je bohaté na vitamin B a esenciální mastné kyseliny. Ty jsou známé jako jeden ze stavebních základů zdravé a bezchybné pleti. Proso seté poskytuje ochranu pleti a zlepšuje její strukturu, vyhlazuje, srovnává barevný tón kůže, opravuje kožní poškození. Má protizánětlivý a antioxidační efekt, zlepšuje hojení trhlin, vyplavuje z těla škodlivé látky a prokrvuje. Stimuluje růst nových kožních buněk, výrazně se podílí na obnově pleti.

Sodium Benzoate - konzervační látka

Potassium Sorbate - konzervační látka s antimykotickými účinky.

Lactic Acid (kyselina mléčná) Kyselina mléčná se v kosmetice používá především pro své exfoliační schopnosti (rozpouští látky, které drží odumřelé kožní buňky pohromadě, tím se odhaluje jemnější a mladě vypadající vrstva pokožky). Redukuje první známky stárnutí jako vrásky i pigmentové skvrny a sjednocuje barevný tón pleti. Mimo jiné upravuje pH produktu, pleti i vlasů. Také má hydratující a zvlhčující účinky.

Propanediol

Citric Acid (kyselina citronová) Díky vysoké aciditě se v kosmetických přípravcích používá na úpravu pH produktu i pokožky. Je antibakteriální a antimykotická.

Gluconic Acid (kyselina glukonová) Má antiseptické a chelatační vlastnosti (tvoří komplexy s kovovými ionty a tím ovlivňuje stabilitu nebo vzhled kosmetického produktu).

Parametry produktu

Hmotnost: 0.09 kg
Použití: Ruce, Tělo
Typ: Péče o ruce a nehty
Typ pleti: Suchá, Citlivá, Ekzematická a atopická
Účinek: Hydratace, Regenerace, Zklidňující
Účinné látky: Kyselina mléčná, Probiotika
Určeno pro: Pro děti, Pro muže, Pro ženy
Vlastnosti: Bez barviv, Bez mikroplastů, Bez parabenů, Bez silikonů, Na přírodní bázi