Protiroztočové prostěradlo / povlak v provedení PLACHTA, 260 x 220 cm, NS.07.119 - NanoSPACE

3 196 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Protiroztočové prostěradlo / povlak nano SPACE v provedení PLACHTA pro alergiky je vyrobeno z vícevrstvé textilie s nanovlákennou bariérou. Účinnost této nanobariéry v záchytu alergenů je oproti všem tradičním textiliím nesrovnatelná, zajišťuje 100% ochranu. Zabraňuje roztočům a jejich alergenům, aby se shromažďovali v matraci, a tím chrání před nemocemi dýchacích cest, které mohou roztoči způsobovat. Lze použít jako povlak, na který přijde ještě vlastní barevné prostěradlo či prostěradlo. Více

Kód produktu: NS.07.119 Doprava a platba

Protiroztočové prostěradlo / povlak nano SPACE v provedení PLACHTA pro alergiky je vyrobeno z vícevrstvé textilie s nanovlákennou bariérou. Účinnost této nanobariéry v záchytu alergenů je oprotivšem tradičním textiliím nesrovnatelná, zajišťuje 100% ochranu. Zabraňuje roztočům a jejich alergenům, aby se shromažďovali v matraci, a tím chrání před nemocemi dýchacích cest, které mohou roztoči způsobovat. Lze použít jako povlak, na který přijde ještě vlastní barevné prostěradlo či prostěradlo. 

 • Certifikát STANDARD 100 by OEKO-TEX®.
 • Roztoči se v nano plachtě neshromažďují, stačí proto prát na nižší stupně, které jsou ekologičtější.
 • Vyrobeno v ČR.

Prostěradla jsou vhodná pro matrace výšky do cca 20 cm. Vlastní prostěradlo je vyrobeno o několik centimetrů vyšší, aby se na tuto výšku matrace dalo pohodlně povléknout.

Jak nanotkanina funguje?

Nanotkanina zachycuje veškerý i neviditelný prach a matrace zůstává stále čistá. Materiál je přitom stále 100% prodyšný. Nanometr je tisíckrát menší než mikrometr. Představte si tuto vrstvu jako pavučinu, jejíž otvory mezi jednotlivými vlákny jsou veliké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují okolo 420.000 nm, jeho alergen je veliký 1.000 nm, bakterie 100 – 10.000 nm, vir okolo 100 nm a svrab 300.000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. Nemohou se v matraci shromažďovat, množit a způsobovat alergické reakce a nemoci dýchacích cest. Otvory v konkurenčních mikrovlákenných textiliích a přírodních materiálech mají velikost v mikrometrech, otvůrky v naší nanotkanině jsou pouze v nanometrech, je to rozdíl asi jako díra ve zdi po kulovém blesku a otvor v papíře propíchnutém špendlíkem. 

První užití a údržba:

Před použitím protiroztočového prostěradla PLACHTA doporučujeme matraci co nejlépe vysát vysavačem. Pokud má vaše matrace snímatelný povlak, vyčistěte vysátím i výplň matrace. Vysátou matraci povlékněte do protiroztočového prostěradla. Přes něj povlékněte běžné prostěradlo. Protiroztočové prostěradlo nanoSPACE doporučujeme prát bez aviváže na 40 °C (není nutné prát na 60 °C, protože se v něm roztoči nezdržují), v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chlóru a fosforu. K praní nanovlákenných materiálů je vhodné také ekologické prací vajíčko Ecoegg. Protiroztočová prostěradla se dají v případě potřeby použít v kombinaci s matracovým chráničem nebo inkontinenční podložkou. Prostěradlo v provedení PLACHTA je ideálním řešením také na cesty. Díky jednoduchému použití jej lze použít i pro sofa či futon.

Návod k použití prostěradla jako povlak na matraci

 1. (volitelné) Před použitím našeho protiroztočového povlaku vysajte matraci.
 2. Pokud máte povlak na zip, matraci povlečte do povlaku. / Pokud máte povlak na gumu či plachtu, povlečte zahrnutím přes rohy matrace.
 3. Přes povlak povlečte prostěradlo.
 4. Při převlékání prostěradla můžete ošetřit protiroztočový povlak setřením vlhkým hadříkem / vysátím.
 5. Povlaky pereme jednou ročně bez aviváže na 40 °C (v nutných případech můžete na 60 °C), v pracím gelu nebo prášku bez obsahu chlóru a fosforu. K praní nanovlákenných materiálů jsou vhodné také například tyto produkty. Povlaky se nesmí žehlit ani sušit v sušičce.

Účinnost nanovlákenné vrstvy byla testována v následujících ústavech:

 • Textilní zkušební ústav v Brně (průnik mikroorganismů).
 • Technická univerzita v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1mikrometr).
 • Státní zdravotní ústav v Praze (kožní snášenlivost a případné alergické reakce).

Výsledky testování:

 • Byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %.
 • Byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,0 %.
 • Nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Garantujeme:

 • 100% účinnost při záchytu alergenů produkovaných prachovými roztoči pro deset pracích cyklů. Doporučujeme prát jednou za rok.

Složení nanomateriálu:

 • 99,9% polyester - mikrovlákenná tkanina
 • 0,1% polyamid 6 - nanovlákenná membrána