Protiroztočový anatomický zdravotní polštář, 42 x 66 cm - nanoSPACE

3 039 Kč
Ihned k odeslání
ks
nanoSPACE

Anatomický zdravotní polštář nanoSPACE® pro alergiky se speciální viscoelastickou pěnou s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu těla polštář měkne, čímž se přizpůsobuje vaší váze. Viscoelastická pěna vytváří výbornou oporu páteře a hlavy, zaručují tak zdravý spánek a odpočinek. Pro dokonalý spánek je opatřen povlakem z nanovlákenné membrány, která chrání před roztoči a jejich alergeny. Více

Kód produktu: NS.13.001 Doprava a platba

Anatomický zdravotní polštář nanoSPACE® pro alergiky se speciální viscoelastickou pěnou s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu těla polštář měkne, čímž se přizpůsobuje vaší váze. Viscoelastická pěna vytváří výbornou oporu páteře a hlavy, zaručují tak zdravý spánek a odpočinek. Pro dokonalý spánek je opatřen povlakem z nanovlákenné membrány, která chrání před roztoči a jejich alergeny.

 • speciální viscoelastická pěna s otevřenou buněčnou strukturou
 • přizpůsobí se tvaru hlavy, krku a šíje
 • pomáhá při bolestech hlavy, krku, šíje a zad
 • antialergická nanovlákenná membrána pro ochranu před roztoči
 • testováno na TZÚ v Brně, TUL a SZÚ
 • použitý materiál nanoSPACE je certifikovaný – STANDARD 100 by OEKO-TEX®
 • 42 x 66 cm, výška okolo 10 cm.

Jak funguje pěna v tomto ortopedickém polštáři? 

Speciální viscoelastická pěna nebo také líná či paměťová pěna je speciální typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Ta mění svoji tuhost v závislosti na teplotě a tlaku těla. Při kontaktu těla s polštářem měkne, čímž se přizpůsobuje jeho váze. Viscoelastická pěna vytváří výbornou oporu pro celou páteř a svaly, zaručuje zdravý spánek a odpočinek. Pro dokonalý spánek jsou polštáře z líné pěny opatřeny i povlakem, který obsahuje nanovlákennou membránu. Ta chrání před roztoči a dalšími mikroorganismy, které žijí v polštáři. Tento typ pěnových polštářů patří mezi nejpohodlnější.

Jak nanotkanina v lůžkovinách funguje?

Nanotkanina zabraňuje shromažďování prachových roztočů, jejich alergenů, virů a bakterií ve výplni. Představte si nanotkaninu jako pavučinu, jejíž otvory jsou velké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují kolem 420 000 nm, jeho alergen je velký 1000 nm, bakterie 100 – 10 000 nm, vir okolo 100 nm a svrab  300 000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. 

Materiál nanoSPACE je ve skutečnosti 3vrstvý laminát (sendvič), složený ze tkaniny 100% polyester mikrovlákno - 90 g/m² na lícní straně, nanovlákenné membrány uprostřed a pleteniny 100% polyester 50 g/m² na rubní straně. Netkaná textilie má hlavní funkci mechanicky zajistit a zafixovat nanovlákennou membránu. Nanovlákenná membrána plní funkci bariérové textilie.

Složení povrchového materiálu

 • 99% polyester - mikrovlákno - nízká plošná hmotnost a jemnost
 • 1% polyamid 6 - nanovlákenná membrána

Složení výplňového materiálu

 • Vyplň je složením 100% polyuretan - visco pěna neboli paměťová pěna.

Rozměry a váhy

 • rozměry: 42 x 66 cm
 • váha: 1300 g

Péče a údržba

Sejměte samostatný povlak a vyperte v pračce na 40°C pro delší životnost (lze prát na 60°C v nutných případech) bez aviváže, v pracím gelu či prášku bez obsahu chlóru a fosforu. K praní nanovlákenných materiálů jsou vhodné také například tyto produkty. Nedoporučujeme sušení v sušičce, a to ani na nízkou teplotu. 

Paměťovou pěnu nelze prát v pračce. Můžete ji ale povrchově čistit hadříkem či houbičkou pomocí teplé vody a čistícím prostředkem na textil. Při znečistění uvnitř paměťové pěny ponořte polštář do teplé lázně s rozpuštěnou jedlou sodou na 30 minut. Nepoužívejte sušičku ani nesušte na přímém slunečním světle.

Výrobce garantuje 100% účinnost a bezpečnost materiálu

Nanotkanina zabraňuje shromažďování prachových roztočů, jejich alergenů, virů a bakterií ve výplni. Představte si nanotkaninu jako pavučinu, jejíž otvory jsou velké pouhých 80 nm. Rozměry prachového roztoče se pohybují kolem 420 000 nm, jeho alergen je velký 1000 nm, bakterie 100 – 10 000 nm, vir okolo 100 nm a svrab 300 000 nm. Tudíž nemají šanci skrz tkaninu projít. 

Účinnost nanovlákenné membrány byla testována Textilním zkušebním ústavem v Brně (průnik mikroorganismů) a Technickou univerzitou v Liberci (průnik prachových částic o velikosti 1 µm). Státní zdravotní ústav Praha testoval kožní snášenlivost a případné alergické reakce.

Výsledky testování

 • byl ověřen účinný záchyt mikroorganismů ≥ 99,0 %
 • byl prokázán účinný záchyt prachových částic ≥ 99,9 %
 • nebyly prokázány žádné negativní reakce při kontaktu s lidskou pokožkou

Prodyšnost

Molekula kyslíku je velká pouze 0,3 nm. Pórem tkaniny bez problému projde, takže materiál zůstává příjemně prodyšný.

Srovnání s jinými antialergickými výrobky

Výsledky srovnávacích testů Technické univerzity v Liberci jasně prokazují fakt, že nanovlákenný materiál převyšuje ostatní dostupné tkané i netkané bariérové textilie jak v účinnosti, tak prodyšnosti a propustnosti vodních par, a je vyhodnocen jako nejefektivnější.

Certifikace látky

Použitý materiál nanoSPACE splňuje certifikaci o nezávadnosti látky by OEKO-TEX® STANDARD 100