Test alergie na mléko, Milk - Imutest

590 Kč
Na objednání Sledovat dostupnost
Imutest

Pomocí testovací sady Imutest Milk snadno a rychle určíte přecitlivělost na mléčné alergeny z pohodlí vašeho domova. Výsledek získáte již do 30 minut. Test je vhodné použít, pokud se u vás projevila nežádoucí alergická reakce po konzumaci potravin obsahujících mléko. Nejčastějšími příznaky potravinové alergie jsou problémy se zažíváním (např. bolest žaludku, zvracení, nadměrná plynatost nebo průjem), vyrážka na kůži, svědění a otoky. Více

Kód produktu: A6006 Doprava a platba

Pomocí testovací sady Imutest Milk snadno a rychle určíte přecitlivělost na mléčné alergeny z pohodlí vašeho domova. Výsledek získáte již do 30 minut.

Test je vhodné použít, pokud se u vás projevila nežádoucí alergická reakce po konzumaci potravin obsahujících mléko. Nejčastějšími příznaky potravinové alergie jsou problémy se zažíváním (např. bolest žaludku, zvracení, nadměrná plynatost nebo průjem), vyrážka na kůži, svědění a otoky. Při závažnější průběhu se objevují dýchací obtíže a v krajním případě může dojít k anafylaktickému šoku. Příznaky se zpravidla objevují bezprostředně po konzumaci nebo s odstupem několika hodin.

Testovací sada Imutest je vhodná pro všechny členy vaší rodiny. Získala veškeré potřebné zdravotní certifikáty a dlouhodobé atesty.

Jak Imutest funguje

Test využívá jednoduchý a šetrný způsob detekce zvýšené hladiny alergických protilátek IgE proti proteinům nalezeným v kravském mléce. Vyšetření se provádí šetrným odběrem kapky krve z konečku prstu. Výsledky jsou srovnatelné s laboratorními testy, nicméně žádná metoda diagnostiky alergie nemusí být úplně přesná.

Alergie na mléko

Alergie je způsobena nepřiměřenou reakcí imunitního systému na bílkoviny obsažené v kravském mléce. Jedná se o nejčastěji alergii u dětí do 3 let. Přibývající věkem nepříjemné příznaky zpravidla odevznívají. Nejčastěji alergickou reakci doprovází problémy se zažíváním, vyrážka na kůži, svědění a otoky. Mohou se také objevit respirační obtíže. Příznaky se dostavují bezprostředně po konzumaci nebo s odstupem několika hodin.

Otestujte se v 6 jednoduchých krocích

 1. Otočte a sejměte modrý ochranný kryt lancety. Přiložte bílý konec ke špičce prstu a jemně zatlačte, dokud nezaklapne.
 2. Masírujte prst směrem ke špičce, abyste vytvořili velkou kapku krve. Umístěte sběrnou zkumavku na kapku a nechte ji automaticky naplnit po značku.
 3. Umístěte špičku odběrové zkumavky do menší jamky testovací kazety označené symbolem kapky krve. Vzorek se automaticky vstřebá do podložky.
 4. Odstraňte šroubovací uzávěr z lahvičky a nalijte detekční roztok do větší neoznačené jamky na testovací kazetě. Vyčkejte 15 minut.
 5. Po 15 minutách úplně vytáhněte modrou zarážku, abyste aktivovali testovací zařízení.
 6. Vyčkejte dalších 15 minut, poté budou vaše výsledky připraveny.
   

Podrobnější instrukce k provedení testu a jeho vyhodnocení naleznete v přiloženém návodě.

V případě pozitivního výsledku doporučujeme navštívit praktického lékaře, abyste s ním prodiskutovali výsledky testu, dohodli se na dalším odborném vyšetření na alergologii a přijali vhodná opatření ke snížení nebo případnému odstranění vašich příznaků.

Testovací sada Imutest Milk obsahuje

 • 1× sterilní lancetu na píchnutí do prstu
 • 1× trubičku na krev
 • 1× lahvičku s detekčním roztokem
 • 1× testovací jednotku v umělohmotné fólii
 • návod na použití

Upozornění

 • v době testování nemusíte mít žádné příznaky možné alergie
 • testovací sada by měla být skladována a používána při normální pokojové teplotě
 • ukládejte mimo dosah dětí